سخنگوی وزارت بهداشت:وضعیت کرونا در بیشتر استانها روند صعودی دارد

بجنورد- ایرنا- سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: وضعیت کرونا در بیشتر استانها روند صعودی دارد اما در برخی استانها هم تعداد بستری‌ها با ترخیصی‌ها برابر شده است.

سیما سادات لاری عصر دوشنبه در حاشیه بازدید از روند اجرای طرح واکسیناسیون کرونا در شهرستان اسفراین به خبرنگاران اظهار داشت: تعداد بیماران سرپایی کووید.۱۹ در بیشتر استانها همچنان افزایشی است که این وضعیت موجب افزایش تعداد بستری ها و فوتی ها در هفته های آینده خواهد شد.

وی افزود: در خراسان شمالی هم هنوز روند ابتلا به ویروس کرونا کاهشی نیست و حتی اگر کاهشی شود، ۲ تا سه هفته دیگر شاهد روند افزایشی فوتی ها در استان خواهیم بود.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با گلایه از نبود نظارت های کافی بر محدودیت های کرونایی و عادی انگاری در سطح کشور گفت: درصد رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک هم زیر ۸۷ درصد است.

وی خواستار رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم شد و گفت: مردم در خانه ها بمانند.

وی با بیان اینکه درگیری ویروس کرونا در موج چهارم بیشتر به علت دورهمی های خانوادگی است گفت: تغییر وضعیت کرونایی به رفتار مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی بستگی دارد و اگر مردم رعایت نکنند این موج طولانی خواهد شد.
فردا پایان مرحله نخست اولویت های واکسیناسیون کرونا در خراسان شمالی

سخنگوی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی با ابراز رضایت از روند واکسیناسیون در دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی و دانشکده علوم پزشکی اسفراین گفت: اجرای اولویت های واکسیناسیون  با سرعت و دقت خوبی انجام شده و فردا پایان مرحله نخست اولویت های واکسیناسیون در خراسان شمالی است.

لاری افزود: فرایندهای خوبی در اجرای طرح واکسیناسیون برای جلوگیری از تجمع در محل و نظارت بر اجرای دقیق اولویت های تزریق واکسن‌ کرونا پیش بینی و انجام‌ شده است.

شهرستان ۱۳۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد از ۱۸ فروردین در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =