صلاحیت ۸۲ درصد از داوطلبان شورای شهر خراسان شمالی تایید شد

بجنورد-ایرنا- رییس هیات نظارت بر ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و عشایری خراسان شمالی گفت: صلاحیت ۸۲ درصد از داوطلبان شورای اسلامی شهر های این استان در هیات های نظارت مورد تایید قرار گرفت.

علی جدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا  اظهارداشت : در مجموع صلاحیت ۵۷۴ نفر از داوطلبان شوراهای اسلامی در ۲۴ شهر استان خراسان شمالی در هیات نظارت به تایید رسیده است.
وی تعداد داوطلبان شورای اسلامی شهرهای این استان را ۷۰۲ نفر اعلام کرد و افزود  : ۳۱ نفر از داوطلبان انتخابات شورای اسلامی شهرهای این استان نیز از ادامه رقابت های انتخاباتی انصراف دادند.
نماینده مردم شیروان در مجلس یازدهم اظهار داشت: در مجموع در بررسی ها ، صلاحیت ۹۷ داوطلب انتخابات شورای اسلامی شهرهای این استان در هیات های اجرایی و نظارت به تایید نرسید که سهم هیات های اجرایی ۴۳ و هیات های نظارت نیز ۵۴ نفر است.
وی اضافه کرد : هیات های نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهر، روستا و عشایری اسامی نتایج بررسی صلاحیت ها را به فرمانداری ها اعلام کردند و فرمانداران نیز موظفند تا هشتم اردیبهشت ماه این نتایج را در اختیار داوطلبان قرار دهند.
رییس هیات نظارت بر ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایری استان خراسان شمالی تصریح کرد : براساس قانون داوطلبانی که صلاحیتشان به تایید هیات های نظارت در شهرستان ها نرسید، چهار روز فرصت دارند تا اعتراض خود را به هیات های نظارت استانی برای بررسی مجدد اعلام کنند.
جدی در خصوص تایید صلاحیت شوراهای اسلامی روستا و عشایر هم افزود: هیات اجرایی بخش با انجام بررسی‌ها نتایج را تا ۱۶ اردیبهشت به هیات نظارت بخش اعلام کنند و این هیات (هیات نظارت بخش‌ها) هم ۳۱ اردیبهشت نتیجه نهایی را به بخشداری‌ها اعلام خواهد کرد.

استان خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۵۶ درصد از این جمعیت در ۲۴ شهر و مابقی در روستاهای این استان سکونت دارند و در آخرین انتخابات که مربوط به یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بود از بین ۶۵۸ هزار و ۳۴۲ نفر واجد شرایط اخذ رای حدود ۳۷۷ هزار و ۳۹ نفر در آن انتخابات رای دادند.

همچنین بر اساس آخرین آمار سرشماری عمومی نفوس و مسکن، خراسان شمالی یک هزار و ۲۹۹ و روستا دارد  که انتخابات شوراهای اسلامی در ۷۴۷ روستای بالای ۲۰ خانوار جمعیت برگزار می شود و هم اکنون حدود ۲ هزار و ۳۰۰ نفر عضو شوراهای اسلامی روستا در خراسان شمالی هستند که از این تعداد ۲ هزار و ۲۵۰ نفر مرد و ۵۰ نفر زن هستند.

انتخابات سیزدهمین دوره رییس جمهوری و  ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ در استان خراسان شمالی نیز برگزار می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha