امام جمعه بندردیر: حفاظت از محیط زیست باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود

بوشهر - ایرنا - امام جمعه بندردیر استان بوشهر گفت: حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود.

حجت الاسلام سید علی حسینی روز دوشنبه در نشست با رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دیر افزود: دین اسلام به مسئله بهداشت و نظافت اهمیت زیادی قائل است و باید فرهنگ سازی کنیم که خانواده‌ها و افراد به این فرهنگ غنی بازگردند.

وی با تقدیر از محیط زیست شهرستان دیرگفت: با وجود کمبود نیرو تلاش‌های ارزشمندی توسط اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان انجام شده‌است.

امام جمعه بندردیر بیان کرد: طبق فرموده رهبر معظم انقلاب فعالیت‌های محیط زیستی تجملاتی نیست بلکه دینی و انقلابی است و  روحانیت نیز می‌تواند نسبت به این موضوع فرهنگ سازی کنند. 
وی اضافه کرد: با توجه به دغدغه‌های مردم و نسل جوان، حفاظت از محیط زیست به چشم یک فعالیت دینی و انقلابی دیده شود تا عده‌ای با اهداف سیاسی و غیره  از این موضوع سوء استفاده نکنند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست دیر گفت: کمبود نیرو باعث فضار سنگینی بر محیط بانان اندک این اداره وارد شود.

علیرضا حجازی افزود: دفع پسماند در دست خودمردم است و اگر آلودگی ایجاد شود جبران آن سخت است.

وی گفت: برای حفظ کره زمین باید همه پای کار باشند و  فرهنگ سازی کنیم که هر شخصی متولی پسماندی که تولید می‌کند، باشد.

رئیس محیط زیست دیر افزود: برنامه جابه جایی سایت دفع زباله صنایع و انتقال به جای دیگر و راه‌اندازی کارگاه بازیافت برای ایجاد اشتغال زایی در دستور کار این اداره است.

وی یادآورشد: مسائل پسماند شهرهای آبدان، دوراهک و بردخون در دست پیگیری است.

حجازی در ارتباط با سایت پسماند متانول کاوه بیان کرد: شرکت متانول برای مدیریت پسماند همکاری و اقدام به احداث انبار پسماند کرده تا زباله‌های صنعتی طبق قانون به مراکز بازیافت بازگردد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =