شهروندان بالای ۸۰ سال در آستارا واکسن کرونا دریافت می‌کنند

آستارا - ایرنا - مدیر شبکه بهداشت و درمان آستارا گفت: محوطه مرکز بهداشت شهید محمدزاده برای واکسیناسیون عمومی علیه کرونا با اولویت شهروندان بالای ۸۰ سال در نظر گرفته شده است و دستگاه‌های اداری در این رابطه با ما همکاری کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ فرید بصیری مقدم روز دوشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا افزود: از اواخر هفته جاری چادرهای هلال احمر در مرکز بهداشت محمدزاده برای واکسیناسیون مستقر خواهد شد و مرکز فوریت های پزشکی در آن مکان فعال خواهد بود و هر روز سه پزشک واکسیناسیون خواهند کرد.

وی اظهار کرد: بر اساس سند واکسیناسیون کشوری اولویت غیرقانونی برای تزریق واکسن وجود ندارد و تا امروز در ۲ نوبت، ۸۳۹ واکسن به مردم در آستارا تزریق شده است و ۸۰ درصد شاغلان در بیمارستان واکسینه شده اند و ۲۰ درصد باقیمانده برای دریافت واکسن تمایل ندارند.

وی ادامه داد: ۲۷ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان شهید بهشتی آستارا بستری هستند و میزان فوتی ها پایین است اما در صورت کاهش نیافتن بستری بیماران، وضعیت شهرستان قرمز خواهد ماند.

بصیری مقدم گفت: متاسفانه رعایت اصول بهداشتی در اداره‌ های آستارا بسیار ضعیف است و هنوز افرادی به اهمیت موضوع پی نبرده‌اند و در یکی از تیم های فوتبال آستارا ۱۸ بازیکن به کرونا مبتلا شده اند و ستاد مقابله با کرونا با اداره ها، بانک ها و تشکل های متخلف برخورد کند.

محسن آهنی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا در این جلسه از افزایش ساعت پخت نانوایی ها از ۱۵ تا ۱۸ به ۱۵ تا ۲۰ برای جلوگیری از تجمع افراد خبر داد و هر گونه قاچاق آرد را رد کرد.

حجت الاسلام محمد مهدی حبیبی رئیس اداره تبلیغات اسلامی آستارا از برگزاری مراسم شب های قدر در محوطه مساجد و آستان بقعه امام زادگان با رعایت پروتکل های بهداشتی و ممنوعیت توزیع نذورات خبر داد.

وضعیت آستارا از نظر شیوع کرونا قرمز است و این ویروس در دنیا خسارات جانی و مالی بر جا گذاشته و بهترین راهکار مقابله با آن، رعایت پروتکل های بهداشتی و محدودیت های کرونایی است.

بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =