جانبازان بالای ۵۰ درصد خراسان شمالی واکسن کرونا زدند

بجنورد-ایرنا- معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی گفت : تمام جانبازان ۵۰ درصد به بالا ی استان براساس سند واکسیناسیون وزارت بهداشت و درمان مرحله اول واکسن کرونا را دریافت کردند.

عزیز رضایی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:  براساس این دستورالعمل ۳۰۵ نفر از جانبازان ۵۰ تا ۷۰ درصد استان خراسان شمالی مرحله اول واکسن کرونا را تزریق کردند که شامل ۴۱ جانباز قطع نخاع، شیمیایی شدید و جانبازان قطع سه عضو هستند.

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی افزود: واکسیناسیون و ایمن سازی سایر گروه‌های ایثارگری در برابر کرونا نیز متعاقبا اعلام می‌شود.
رضایی اظهارداشت : از بدو شیوع ویروس کرونا در استان خراسان شمالی تاکنون چهار هزار و ۵۰۰ بسته بهداشتی به ارزش یک میلیارد ریال در اختیار جانبازان و ایثارگران این استان قرار گرفت.
خراسان شمالی ۲ هزار و ۷۷۵ شهید و هفت هزار جانباز را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
براساس آخرین آمار در استان خراسان شمالی طبق اولویت بندی سه هزار و ۶۰۰ نفر واکسن کرونا را دریافت کردند.

آمارهای رسمی نشان می دهد طی ۱۳ ماه گذشته در استان خراسان شمالی بیش از یک هزار بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های این خطه جان خود را از دست داده اند که از این تعداد، ۷۰ نفر در سال جدید فوت شده اند.

همچنین براساس آخرین فهرست رنگ‌بندی کرونایی شهرها که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شد، شهرستان‌های بجنورد، شیروان و اسفراین در وضعیت قرمز و شهرستان های  گرمه و جاجرم، فاروج و مانه و سملقان در وضعیت نارنجی شهرستان مرزی ا رازو جرگلان در وضعیت  زرد کرونایی قرار دارد.
براساس گزارش رسمی دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی از ابتدای فروردین ماه سال جاری تاکنون ( ششم اردیبهشت)  ۷۱ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند تا آمار مرگ بیماران کووید ۱۹ از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون به  بیش از یک هزار و ۱۳۶ نفر برسد و از هشت شهرستان استان نیز هفت شهرستان در وضعیت قرمز و تیره قرار دارند و راز و جرگلان تنها شهرستان استان در وضعیت نارنجی است که در روزهای گذشته آمار بیماران بستری در این شهرستان نیز روند افزایشی به خود گرفت و احتمال قرمز شدن آن نیز وجود دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha