رسیدگی به محرومان باید با توجه به جایگاه انسانی آنها انجام شود

قزوین - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: رسیدگی به محرومان جامعه باید با محوریت توجه به شخصیت، جایگاه انسانی و حفظ کرامت آنان انجام شود.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی روز دوشنبه در بازدید از مؤسسه کمک به ایتام و مستمندان قزوین اظهار داشت: بنیانگذاران این مؤسسه انسان‌های بزرگی بودند و برای رضای خدا پای کار کمک به ایتام و مستمندان آمدند و در طول زندگی خود اهل نماز، خیر و خوبی بودند.

وی در ادامه با بیان اینکه ما با باید محور اکرام وارد عرصه خدمت به یتیمان و مستمندان شویم، تصریح کرد: خداوند کرامت بخشیدن به بنی‌آدم را بسیار سفارش کرده و باید در رسیدگی به محرومان مراقب شخصیت و جایگاه انسانی آن‌ها باشیم و مانع از وارد شدن هر نوع خدشه به کرامت این عزیزان شویم.

امام جمعه قزوین بیان کرد: هر کاری برای خدا انجام شود، درهای بسته باز می‌شود، موانع برداشته می‌شود و برکات نازل می‌گردد و این برکات را امروز از سوی شما خیران در این مؤسسه مشاهده می‌کنیم.

وی با بیان اینکه کشف فرصت‌ها و ثروت‌ها و مدیریت و جهت‌دهی آنها به سمت نیازهای جامعه بسیار مهم است، عنوان کرد: ثروت‌های بسیاری در جامعه وجود دارد که صاحبان آنها دنبال فرصت و جای مطمئنی هستند تا از طریق آن به دست نیازمندان برسانند و لازم است از بعد آگاهی‌سازی به جامعه نیز در این خصوص تلاش بیشتری صورت بگیرد.

آیت‌الله عابدینی توانمندسازی یتیمان را یکی از مهمترین و ضروری‌ترین اقدامات در این عرصه معرفی کرد و از مسئولان ذیربط درخواست کرد تا با جدیت هر چه بیشتری وارد این عرصه شوند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =