اسکو شهر «خلاق فرهنگ و هنر» در حوزه «چاپ کلاقه‌ای» انتخاب شد

تبریز - ایرنا - رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اسکو گفت: این شهرستان جزو شهرستان‌های « خلاق فرهنگ و هنر» در حوزه «چاپ کلاقه ای» انتخاب و معرفی شد.

محمدعلی قلی زاده، روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به برگزاری مراسم معرفی شهرهای خلاق فرهنگ و هنر با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به صورت ویدئو کنفرانس، افزود: اسکو با سه طرح در بخش‌های چاپ کلاقه‌ای، موسیقی و هنرهای تجسمی در این مراسم شرکت کرده بود که در مرحله نخست داوری که نتایج آن مهر سال گذشته اعلام شد تنها در حوزه موضوعی چاپ در جمع ۶۰ شهر برگزیده کشور قرار گرفته بود.

وی اظهار داشت: شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر، عنوان طرحی برای شناسایی ظرفیت‌های فرهنگی و هنری در شهرها و مناطق جغرافیایی ایران با نگاه آمایش سرزمینی و ایجاد شبکه‌هایی برای تعریف همکاری‌ها و برنامه‌های مشترک میان آن‌ها است.

بنابراین گزارش، بر اساس اعلام ابراهیم حیدری، مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر اجرایی طرح شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر، در این رویداد ۳۶۷ شهر از ۳۱ استان برنامه‌های خود را به دبیرخانه ارسال کرده بودند که پس از چند مرحله داوری تعداد ۱۴۳ شهر به مرحله نیمه نهایی راه یافتند و در مرحله نهایی نیز ۶۰ شهر توانستند امتیاز حضور در اولین دوره شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر به دست آورند.

فراخوان نخستین دوره انتخاب شهرهای خلاق فرهنگ و هنر در ۹ حوزه در تابستان ۱۳۹۸ منتشر شد و شهرهای اسکو و جلفا از آذربایجان شرقی، سیستان و بلوچستان و بم از استان کرمان به عنوان شهر خلاق در حوزه چاپ معرفی و شایسته الحاق به شبکه شهرهای خلاق شناخته شدند.

قابل ذکر است که گواهی‌نامه ثبت اسکو به عنوان شهر ملی چاپ کلاقه‌ای دی ماه سال گذشته توسط وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به استاندار آذربایجان شرقی اهدا شده بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha