دستور جهانگیری برای تسریع در راه اندازی و تجهیز بیمارستان الغدیر پردیس

تهران- ایرنا- فرماندار شهرستان پردیس اعلام کرد: «اسحاق جهانگیری» معاون اول رئیس جمهور، برای تسریع در تجهیز و راه اندازی بیمارستان الغدیر در شهرستان پردیس دستور داده است.

«عبدالعظیم رضایی» روز دوشنبه به خبرنگاران گفت: در پی بازدید هفته گذشته «مهدی علیخانی» معاون هماهنگی و نظارت فرهنگی، اجتماعی معاون اول رئیس جمهور از شهرستان پردیس و بررسی وضعیت بیمارستان خیرساز الغدیر در شهر بومهن، جهانگیری دستور انجام اقدامات لازم را در این خصوص صادر کرد.

وی گفت: طی بازدید مذکور از بیمارستان الغدیر، وضعیت بهداشتی و درمانی شهرستان پردیس و نیاز مبرم شهروندان به خدمات بیمارستان دولتی به صورت کامل تشریح شد و دستور تامین اعتبار و تجهیزبیمارستان به رئیس سازمان برنامه و بودجه، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی داده شد.

فرماندار شهرستان پردیس با اشاره به وضعیت ساختمان بیمارستان الغدیر که توسط خیران ساخته شده، اظهار داشت: بنای بیمارستان در ۲۴ هزار و پانصد متر مربع، شامل پنج طبقه و ظرفیت ۱۶۰ تختخواب در حال احداث است و پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی تا کنون داشته است.

رضایی ادامه داد: فرآیند واگذاری بیمارستان به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران هم انجام شده است و امکان بهره ‌برداری از فاز یک بیمارستان شامل بخشهای اورژانس، درمانگاه های تخصصی، داروخانه، آزمایشگاه و رادیولوژی در صورت تامین اعتبار وجود دارد.

وی اظهار امیدواری کرد که با پیگیری‌های انجام شده و دستور مساعد معاون اول رئیس جمهور، راه اندازی فاز نخست بیمارستان خیرساز الغدیر در اسرع وقت انجام و شهروندان از خدمات این بیمارستان بهره مند شوند.

شهرستان پردیس با جمعیتی در حدود ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =