۱۴۳۸ بسته مواد غذایی بین نیازمندان کاشان توزیع می‌شود

کاشان - ایرنا - فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کاشان گفت: یک‌هزار و ۴۳۸ بسته مواد غذایی در قالب گام پنجم رزمایش‌ کمک‌های مومنانه به مناسبت یک‌هزار و چهارصد و سی و هشتمین سال میلاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) بین نیازمندان این شهرستان توزیع می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سرهنگ کریم اکبری روز دوشنبه در گفت‌وگوی مجازی با خبرنگاران با تبریک پیشاپیش فرارسیدن میلاد با سعادت امام حسن مجتبی (ع) (۱۵ رمضان مصادف با هشتم اردیبهشت) افزود: با پیگیری اجرای گام پنجم رزمایش‌ کمک‌های مومنانه، مواسات و همدلی در کاشان این بسته‌های مواد غذایی به صورت متمرکز در اختیار قرارگاه‌ها، پایگاه‌های بسیج و برخی از موسسه‌های خیریه کاشان قرار گرفت تا در روز میلاد این امام همام بین خانواده‌های نیازمند در شهرستان توزیع شود.

وی با بیان اینکه این بسته‌ها شامل ۱۳ قلم کالای اساسی و بهداشتی به ارزش هرکدام ۳۵۰ هزار تومان است، ادامه داد: در مجموع نزدیک به  ۵۵۰ میلیون تومان اعتبار برای تهیه این بسته‌ها با مشارکت و مساعدت قابل تقدیر تمامی خیران نیکوکار و همکاری مسوولان و نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان هزینه شده است.

توزیع سه هزار پرس غذای گرم

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کاشان با اشاره به توزیع سه هزار پرس غذای گرم به مناسبت هفته اکرام و ایتام از روز میلاد با سعادت امام حسن مجتبی (ع) تا روز شهادت امام علی(ع) از طریق تعامل با مجموعه کمیته‌های امداد شهرستان افزود: سه هزار پرس غذای گرم بین خانواده‌های محروم، نیازمند و زیر پوشش کمیته امداد توزیع می‌شود.

سرهنگ اکبری با بیان اینکه همزمان با میلاد امام حسن مجتبی (ع) ۲ کمک جهیزیه نوعروس به خانواده‌های نیازمند تحویل می‌شود، ادامه داد: ارزش هر جهیزیه ۲۰ میلیون تومان است.

وی درباره اقدام‌های حمایتی مقابله با ویروس منحوس کرونا و مدیریت و کنترل آن در موج چهارم این بیماری فراگیر افزون بر استفاده عموم مردم از ماسک، فاصله‌گذاری اجتماعی در اجرای برنامه‌ها و ترددهای روزمره اضافه‌ کرد: ناحیه مقاومت بسیج کاشان با فعال‌سازی ۶۵ قرارگاه حافظان سلامت طرح شهید سلیمانی در قالب تیم‌های فعال حمایتی، نظارتی و مراقبتی در کنار کارکنان مراکز بهداشتی و درمانی، با همکاری و همراهی بسیجیان به طور ویژه بر اصناف نظارت می‌کند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کاشان اجرای رزمایش‌ کمک‌های مومنانه، مواسات و همدلی با مشارکت و یاری تمامی خیران و افراد نیکوکار حتی دستگاه‌های اجرایی، مرکزهای حمایتی و موسسه‌های خیریه را عامل تحقق جامعه‌ای سالم و صالح دانست و گفت: رسالت همگان در این روزهای سخت و نیازمند یاری همدلی و مواسات با یکدیگر به هر نحو ممکن است.

۶۵ پایگاه حافظان سلامت شهید سلیمانی با محوریت ایمه جماعات مساجد و عضویت فرماندهان پایگاه‌های بسیج، مسوولان کانون‌های فرهنگی، نماینده انجمن‌های خیریه، اصناف امین محله، مسوولان هیات‌های مذهبی، نماینده بهداشت و نیروی انتظامی در پیشگیری از کرونا و کمک به نیازمندان در کاشان فعالیت می‌کند.

۱۲۰ هزار نفر بسیجی تاکنون در پایگاه‌های مقاومت و واحدهای بسیج دانش‌آموزی، دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه، اداره‌ها و کارخانه‌ها، اصناف و اقشار تخصصی شهرستان کاشان سازماندهی شدند.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha