کرونا در شبانه‌روز گذشته جان چهار کرمانشاهی دیگر را گرفت

کرمانشاه - ایرنا - رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: چهار نفر در این استان در شبانه‌روز گذشته بر اثر ابثلای قطعی به کووید ۱۹ جان باختند که نسبت به روز گذشته ۱۰ نفر کاهش داشته است.

«مهدی محمدی» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با احتساب این افراد، مجموع جان باختگان بر اثر ابتلای قطعی به این ویروس از ابتدای اپیدمی تاکنون در استان کرمانشاه به یک هزار و ۶۴۷ نفر رسیده است.

وی اظهار داشت: هم اکنون ۸۲۳ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۵ بیمارستان استان بستری هستند که تعدادشان نسبت به روز گذشته هفت نفر افزاییش یافته است.

رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه گفت: در شبانه‌روز گذشته ۷۳ مورد بیمار مثبت بستری و ۳۶۳ بیمار مثبت سرپایی مبتلا به کرونا در سطح استان شناسایی شدند که نسبت به روز قبل ۹۴ نفر افزایش داشته است.

وی تاکید کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۸۸ بیمار جدید با علایم کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان بستری شدند و ۱۵۵ بیمار نیز بعد از بهبودی از مراکز درمانی ترخیص شدند.

از مجموع ۱۴ شهرستان استان کرمانشاه اکنون ۹ شهرستان از نظر شیوع کرونا در وضعیت قرمز و مابقی نارنجی و زرد هستند.

مرحله دوم واکسیناسیون کرونا از فردا در کرمانشاه آغاز می‌شود

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به پایان مرحله اول واکسیناسیون در استان در شب گذشته، گفت: مرحله دوم واکسیناسیون برای گروه‌های هدف از ساعت هشت صبح فردا (۷ اردیبهشت) در استان آغاز می‌شود.

دکتر «ابراهیم شکیبا» افزود: بعد از پایان مرحله اول واکسیناسیون که دیشب ساعت ۲۲ پایان یافت، فردا سه‌شنبه برای جمعیت بالای ۸۰ سال، بیماران سرطانی و بیماران خاص واکسن کرونا تزریق می‌شود.

او گفت: در مرحله اول واکسیناسیون که ویژه کادر بهداشت و درمان و جمعی از افراد در معرض خطر استان بود، ۱۹ هزار و ۲۱۶ دوز واکسن تزریق شد و برای اجرای این مرحله نیز حدود ۱۰هزار دوز واکسن وارد استان شده است.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =