فرماندار: ۴۳.۵ درصد مبتلایان به کرونا در دشتستان مربوط به سال‌جاری است

بوشهر –ایرنا- فرماندار دشتستان گفت: ۴۳.۵ درصد از آمار مبتلایان به کرونا از ابتدای همه گیری دراین شهرستان تاکنون مربوط به ابتدای فروردین تا پنجم اردیبهشت ماه امسال است.

به گزارش ایرنا، فتح الله نوروزی در جلسه ستاد کرونای دشتستان افزود: هفت هزار و ۵۴۵ نفر مبتلا به کرونا در این شهرستان شناسایی شده‌اند که از این شمار سه هزارو ۲۸۰ نفر مربوط به فروردین تا پنجم اردیبهشت ماه امسال است.

 وی یادآور شد: همچنین از فروردین امسال تا پنجم اردیبهشت ماه جاری ۲۰ نفر فوتی ناشی از ابتلا به کرونا در شهرستان دشتستان ثبت شده‌است که این به معنای خطری جدی است که مردم باید بدانند در شرایط خوبی نیستیم و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

نوروزی در باره رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ادارات دشتستان یادآور شد:  هر اداره‌ای که رعایت نکند در چارچوب مقررات و محدودیت‌های کرونا برخورد لازم صورت خواهد گرفت.

فرماندار دشتستان افزود: گشت‌های مشترک بطور قطع باید فعال‌تر از گذشته کارهای نظارتی را برای رعایت پرتکل‌های بهداشتی و محدودیت‌ها با دقت انجام دهند.

وی تاکید کرد: هلال احمر برای آموزش و آگاهی بخشی به مردم با توزیع اطلاعیه ها در سطح بازار و شهر اقدام کند و کنترل ورودی بخش سعدآباد توسط نیروی انتظامی و ناحیه مقاومت سپاه در دستور کار قرار گیرد.

نوروزی بیان کرد: همچنین محدودیت‌های کرونایی در گروه‌های شغلی ۲، ۳ و ۴ باید از طریق گشت مشترک نظارت شود و  نیروی انتظامی و اماکن درزمینه ادامه محدودیت‌ها، نظارت کافی داشته باشند. 

وی ادامه داد : شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان مکلف و موظف به بررسی نحوه رعایت پروتکل‌های بهداشتی مرتبط با گروه شغلی یک است و  اگر رعایت نشود نسبت به پلمب مغازه‌ها بدون هیچگونه مسامحه‌ای اقدام کند و بازارهای روز باید از طریق شهرداری و شبکه بهداشت کنترل شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =