فرماندار: زلزله سرپل‌ذهاب تا این لحظه خسارتی نداشته است

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار سرپل‌ذهاب گفت: زلزله ۴.۸ ریشتری امروز (دوشنبه) که حد فاصل بین سرپل‌ذهاب و قصرشیرین به وقوع پیوست تا این لحظه هیچ گونه خسارت جانی و مادی نداشته است.

«نورالدین فرزادی‌پور» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به محض وقوع زلزله گروه‌های ارزیاب به کانون زلزله و همچنین روستاها اعزام شدند و تا لحظاتی دیگر جلسه ستاد مدیریت بحران نیز تشکیل می شود.

وی اظهار داشت: هم اکنون گروه های ارزیاب در منطقه حضور دارند و ستاد مدیریت بحران نیز در آماده باش کامل به سر می برند.

نماینده عالی دولت در سرپل ذهاب گفت: شدت زمین لرزه به حدی بود که مردم با ترس و وحشت به خیابان ها آمدند ولی با توجه به استحکام بناها و رعایت آیین نامه ۲۸۰۰ در ساخت منازل خوشبختانه تاکنون خسارتی اعلام نشده است.

فرزادی‌پور با قدردانی از مردم این شهرستان ادامه داد: مردم این منطقه قسمتشان تحمل مرارت ها است هنوز آثار حادثه تلخ زلزله ۷.۳ ریشتری در روح و روان مردم این منطقه وجود دارد و اذیت و آزار ویروس کرونا نیز در کنار پس لرزه ها باعث شده مردم در رنج باشند.

او ادامه داد: مردم ضمن حفظ هوشیاری ایمنی های فردی و اجتماعی را با توجه به ویروس کرونا نیز رعایت کنند و امیدواریم که هیچ حادثه ای به مردم وارد نشود و ما نیز در کنار مردم هستیم.

این زمین لرزه به شدت در شهرستان های سرپل ذهاب و گیلانغرب نیز احساس شد.

 با توجه به تداوم پس لرزه ها پس از زلزله ۷.۳ریشتری ۲۱ آبان ۹۶ و همچنین زلزله ۶ ریشتری چهارم آذر سال ۹۷، ستاد مدیریت بحران در این مناطق به طور دایم در آماده آباش کامل به سر می برد.

زمین لرزه ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان سال ۹۶در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.

این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ۱۰۳ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.

البته در زلزله ۶.۴ ریشتری یکشنبه چهارم آذر ۹۷ هم ۷۷۱ مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =