احتمال بحرانی‌تر شدن وضعیت کرونا در کرمانشاه وجود دارد

کرمانشاه - ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه وضعیت استان از نظر شیوع ویروس کرونا اصلاً مطلوب نیست، گفت: براساس برآوردها، احتمال بحرانی‌تر شدن وضعیت شیوع این ویروس در استان وجود دارد.

به گزارش ایرنا «حسین خوش‌اقبال» روز دوشنبه در نشست ستاد کرونا استان در سرسرای شهدای دولت استانداری، اظهار داشت: همچنان روند افزایشی شیوع ویروس کرونا در سطح استان ادامه دارد که این موضوع نگران کننده است.

وی با تاکید بر اینکه وضعیت آماده باش دستگاه های استان برای مقابله با کرونا همچنان ادامه دارد، گفت: از مردم تقاضا داریم که رعایت پروتکل های بهداشتی را به صورت ویژه در دستور کار قرار دهند تا بتوانیم هرچه زودتر از پیک چهارم بیماری عبور کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی به تنهایی قادر به مقابله با بیماری کووید ۱۹ نیست، تاکید کرد که همه دستگاه ها باید به بخش درمان استان برای حفظ سلامت جامعه کمک کنند و این موضوع را در اولویت کاری خود قرار دهند.

خوش اقبال ضمن تاکید بر اجرایی شدن مصوبات ستاد کرونا هم گفت: تمام اعضای ستاد کرونا باید به صورت جدی پیگیر اجرای مصوبات باشند و هیچگونه کوتاهی برای اجرای مصوبات این ستاد پذیرفته نیست.

وی افزود: از آغاز پیک چهارم بیماری تاکنون اقدامات مفیدی برای مقابله در سطح استان کرمانشاه انجام شده اما با توجه به شدت شروع آن این اقدامات همچنان کافی نیست.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه استان های همجوار وضعیتی بحرانی‌تر در رابطه با شیوع کرونا دارند، گفت: احتمال می رود که این وضعیت به کرمانشاه نیز کشیده و وضعیت استان بحرانی تر شود.

براساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با فوت چهار نفر دیگر به دلیل ابتلای قطعی در ۲۴ ساعت گذشته به کرونا مجموع جان باختگان در استان به هزار و ۶۴۷ نفر رسید.

هم اکنون ۸۲۳ بیمار مربوط به کرونا در مراکز درمانی استان کرمانشاه بستری هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha