فرماندار دشت آزادگان: شهرداری حقوق کارگران خود را به موقع پرداخت کند

اهواز - ایرنا - فرماندار دشت آزادگان گفت: شهرداری‌ها در پرداخت حقوق کارگران خود منتظر ارزش افزوده و دیگر پرداختی‌هایی که قابل ملاحظه نیستند نباشند و بیشترین اتکای خود را به منابع داخلی  و درآمد زایی معطوف کنند.

به گزارش ایرنا حمید سیلاوی دوشنبه در نشست کمیسیون کارگری ویژه حل مشکلات کارگران دشت آزادگان در محل فرمانداری این شهرستان بیان کرد: مهم ترین هدف برگزاری نشست کمیسیون کارگری رصد کردن مسایل و مشکلات جامعه کارگری و همچنین ارایه راهکارهای مناسب برای جلوگیری از تاخیر در پرداخت حق  الزحمه و بیمه کارگران است.

وی گفت: در شرایط فعلی که با تنش‌های مختلفی روبه‌رو هستیم ، وظیفه و مسوولیت ما دوچندان شده و نباید اجازه دهیم دشمنان نظام از این فرصت استفاده کنند و باعث التهاب در جامعه و کشور شوند.

سیلاوی  با اشاره به اینکه پرداخت حق بیمه و حقوق کارگران از اولویت های اصلی تمامی ارگان هایی است که کارگر دارند افزود: واحد های کارگری که در این شهرستان مشغول به فعالیت هستند، باید به گونه ای برنامه ریزی کنند که بیمه وحقوق کارگران به موقع پرداخت شود.
فرماندار دشت آزادگان با تأکید بر رصد و رسیدگی به مسایل و مشکلات صنفی کارگران ، ادامه داد: همه ما در برابر صیانت از جامعه کارگری مسوولیت داریم ، از این رو همکاری و هماهنگی دستگاه‌های مرتبط می‌تواند مسیر را برای حل و فصل مشکلات جامعه کارگری هموار کند.
وی گفت: از اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی و بیمه تامین اجتماعی خواستار ورود در جهت رفع مشکلات حوزه کارگری و جلوگیری از قطع بیمه کارگران هستیم.

در چند هفته گذشته کارگران شهرداری سوسنگرد مرکز دشت آزادگان نسبت به پرداخت نشدن حقوق و معوقات خود اعتراض داشتند.

شهرستان دشت آزادگان در غرب خوزستان واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha