منازل شهری و روستایی لرستان بیمه اجباری می شود

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان گفت: منازل مسکونی شهری و روستایی همچنین محصولات کشاورزی در لرستان برای استفاده از مزایا بیمه‌ای در حوادث، بیمه اجباری می‌شود.

مهدی پازوکی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: متعاقب تصویب ستاد مدیریت بحران کشور در مجلس و آیین‌نامه‌های اجرایی آن قانون بیمه اجباری منازل شهری و روستایی برای جبران خسارت در قالب دفتر بیمه زیر نظر بیمه ایران ابلاغ شده است.

وی با اشاره به اینکه این قانون مصوبه مجلس شورای اسلامی می باشد، گفت: تمام محصولات کشاورزی، منازل مسکونی شهری و روستایی در قالب بیمه نامه ها باید به صورت اجباری بیمه شوند.

وی ادامه داد: درخصوص بیمه منازل بخشی از بیمه را به صورت یارانه دولت تامین می کند و رقم کمتری بر روی قبوض آب و برق مشترکین لحاظ خواهد شد.

پاروکی گفت: از امسال هیچ گونه خسارتی به منازل در بروز حوادث پرداخت نخواهد شد و مردم باید منازل خود را اعم از شهری و روستایی بیمه اجباری کنند تا بتوانند در زمان بروز حوادث از مزایای آن استفاده نمایند.

وی اظهار داشت: از فروردین امسال این قانون اعمال شده و اکنون دفاتر بیمه‌ای در کشور راه اندازی شده اند و با توجه به دستورالعمل های ابلاغی ساختار در استان‌های کشور همچنین لرستان انجام خواهد شد.

وی افزود: با توجه به بارندگی های سال زراعی جاری، میزان بارش در استان طی بلند مدت ۱۴ درصد و نسبت به سال گذشته ۲۴ درصد کاهش یافته و وقوع خشکسالی پیش‌بینی شده است اما نسبت به اعلام میزان خسارات مستلزم تشکیل ستاد بحران استان هستیم که بزودی تشکیل خواهد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =