شرکت علی بابا به دلیل فروش بلیت هند و پاکستان اخطار گرفت

تهران- ایرنا - سازمان هواپیمایی به شرکت خدمات مسافرت هوایی سفرهای علی بابا که همچنان بلیت هواپیما در مسیرهای هند و پاکستان را به فروش می رساند، نسبت به توقف فروش بلیت در این مسیر اخطار داد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت خدمات مسافرت هوایی سفرهای علی بابا با وجود مصوبه ستاد ملی کرونا مبنی بر ممنوعیت سفر به/از کشورهای هند و پاکستان و ابلاغ آن از سوی سازمان هواپیمایی کشوری، همچنان بلیت هواپیما در مسیرهای یاد شده را به فروش می رساند.

در این اطلاعیه آمده است که ضمن اعلام اخطار به آن شرکت نسبت به توقف فروش بلیت، به اطلاع می رساند این اقدام شرکت علی بابا تخلف محسوب شده و در صورت عدم رعایت مقررات مربوطه مطابق با قوانین و مقررات اقدام خواهد شد.

 این اطلاعیه می افزاید، هیچ گونه پروازی به صورت مستقیم و غیرمستقیم از هندوستان و پاکستان اجازه ورود به ایران و فرود در فرودگاه‌های کشور را نداشته همچنین شهروندان می توانند بر اساس ضرورت با پروازهای کانکشنی ایرلاین‌های خارجی به هند سفر کنند. اما تا اطلاع ثانوی و تغییر نکردن مصوبات در این زمینه هیچ یک از مسافرانی که به هند و پاکستان یا کشورهای ویژه سفر کرده اند اجازه ورود به کشور را ندارند.

به گزارش ایرنا، سازمان هواپیمایی اعلام کرده است در صورت مشاهده فروش بلیت در مسیرهای مذکور با دفاتر خدمات مسافرت هوایی متخلف به طور جدی برخورد خواهد شد همچنین شهروندان می توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف مراتب را به سازمان هواپیمایی کشوری گزارش دهند.

هیچ بلیطی از این وبسایت در مسیر هند و پاکستان فروخته نشده

این شرکت پس از انتشار این خبر، در اطلاعیه ای اعلام کرد:در روزهای گذشته پیرو همه‌گیری گونه‌ جدیدی از ویروس کرونا در هند و با نامه رسمی سازمان هواپیمایی کشوری به دستور ستاد ملی مقابله با کرونا، از تاریخ ۵ اردیبهشت هیچ بلیطی در وبسایت علی‌بابا در مسیرهای تهران-هند و تهران-پاکستان فروخته نشد.

این شرکت  اعلام کرده است که بخشنامه ابتدایی ستاد ملی مقابله با کرونا در روز ۴ اردیبهشت خطاب به شرکت‌های هواپیمایی جهت لغو پروازها بوده و شامل فروش بلیط نمی‌شد. علی‌بابا به محض دریافت نامه رسمی از سازمان هواپیمایی کشوری مبنی بر توقف فروش از تاریخ ۵ اردیبهشت، فروش را متوقف کرد. همچنین در راستای شفاف‌سازی و همکاری با سازمان‌های نظارتی تمامی مستندات لازم جهت اثبات این امر در اختیار سازمان هواپیمایی کشوری قرار داده شد و تا اطلاع ثانوی هیچ پروازی در این مسیر فروخته نخواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =