تامین بیش از ۴ هزار دستگاه پزشکی برای بیمارستان‌ها از ابتدای ۱۴۰۰

تهران - ایرنا- هیات امنای صرفه جویی ارزی با توجه به درگیری بسیاری از بیمارستان‌های کشور با کرونا و بر اساس اعلام نیاز دانشگاه‌های علوم پزشکی به تجهیزات سرمایه‌ای، با هماهنگی معاونت درمان وزارت بهداشت بیش از 4998 دستگاه پزشکی و تجهیزات سرمایه‌ای را برای این مراکز از ابتدای سال ۱۴۰۰ تامین کرد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از وزارت بهداشت، هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران با توجه به نیاز مراکز درمانی تجهیزات مربوط به بخش مراقبت‌های ویژه همچون تخت‌های CCU و ICU، دستگاه‌های BIPAP و کمک تنفسی را برای دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور طی چند هفته اخیر تامین و ارسال کرده است.

بر اساس این گزارش تاکنون حدود یک هزار و ۳۳۳ عدد از انواع تخت‌ شامل CCU و ICU، تخت‌های اتاق عمل، تخت بستری اطفال و بزرگسالان و تعداد ۶۷۰ دستگاه ونتیلاتور جهت کمک به بیماران مبتلا به کرونا به همراه سایر تجهیزات و ملزومات مورد نیاز برای این مراکز طی چند هفته اخیر تامین و ارسال شده است.

همچنین سایر تجهیزات تامین شده برای مقابله با کرونا توسط هیات امنای صرفه جویی ارزی عبارتند از دستگاه‌های اکسیژن ساز، ونتیلاتور، مانیتور علائم حیاتی، پالس اکسیمتر، دستگاه‌های BIPAP و CPAP است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha