مراسم احیای شب‌های قدر در فضای باز فرهنگسراهای تهران برگزار می‌شود

تهران-ایرنا-معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با اشاره به برگزاری ویژه‌برنامه «محفل دوست» گفت: در این برنامه فضاهای باز این سازمان و فرهنگسراها برای برگزاری مراسم شب‌های قدر در اختیار مساجد، حسینیه‌ها، هیئات و محافل قرآنی قرار می‌گیرد.

به گزارش ایرنا از اعلام روز دوشنبه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، سیدعلیرضا فاطمیان‌پور اظهارداشت: این ابتکار در ایام محرم سال گذشته در سازمان فرهنگی هنری انجام شد و تعدادی از فضاهای باز که قابلیت اجرای مراسم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی را داشت، در اختیار هیئت‌های مذهبی قرار گرفت تا بتوانند با امکانات سازمان فرهنگی هنری مراسم مذهبی را برای مردم برگزار کنند.

وی گفت: این تجربه بسیار موفقی بود و با توجه به بیانیه ستاد ملی مقابله با کرونا که اجازه برگزاری مراسم در شب‌های قدر را به مدت دو ساعت و در فضای باز صادر کرده است، امسال نیز این پیش‌بینی را کرده‌ایم.

فاطمیان‌پور افزود: حدود ۵۰ نقطه در سازمان فرهنگی هنری آماده شده که همه مساجد، حسینیه‌ها، هیئات و محافل قرآنی شهر تهران می‌توانند با هماهنگی قبلی از این فضاها بهره ببرند و در شب‌های قدر برنامه‌هایشان را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با امکانات این سازمان اجرا کنند.

وی بیان کرد: همچنین در حال مذاکره با بخش‌های مختلف شهرداری تهران هستیم تا علاوه بر مراکز سازمان فرهنگی هنری، از سایر ظرفیت‌های مدیریت شهری نیز برای برگزاری مراسم احیا استفاده شود.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران اظهارداشت: مسئولان هیئت‌ها و محافل می‌توانند برای رزرو فضاهای باز این سازمان از سه‌شنبه هفتم اردیبهشت ماه با سامانه ۱۸۳۷ تماس بگیرند یا به شماره ۰۹۰۲۵۳۶۹۶۴۶ در پیام‌رسان واتساپ پیام بفرستند تا اطلاعات لازم را درباره اماکن موجود دریافت کنند و هماهنگی‌های لازم برای برگزاری مراسم انجام شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =