هواشناسی نسبت به تداوم بارش‌های رگباری در سیستان و بلوچستان هشدار داد

زاهدان- ایرنا- رییس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدور هشدار زرد این اداره‌کل گفت: از بعدازظهر امروز دوشنبه بر شدت ناپایداری‌های جوی و بارش‌های رگباری در استان افزوده می‌شود و احتمال سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی وجود دارد.

علی ملاشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: بر اساس آخرین خروجی نقشه های پیش‌یابی و مدل های جوی انتظار می رود حداقل تا پنجشنبه پیش رو بارش ها در مناطق جنوی و ارتفاعات شرقی ادامه داشته باشد.
وی افزود: برای روز دوشنبه تمرکز بارندگی ها در مناطق جنوب و ارتفاعات شرقی، روزهای شه شنبه و چهارشنبه ارتفاعات شرقی و پنج شنبه ارتفاعات استان پیش بینی می شود.
رییس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: در جریان فعالیت این سامانه همرفتی انتظار می رود علاوه بر بارش های رگباری باران و احتمال رعد و برق، تندبادهای شدید و موقتی، خیزش گردوخاک و کاهش دید و وقوع صاعقه نیز روی دهد.
وی افزود: عمده اثرات مخاطره آمیز این شرایط شامل جاری شدن روان آب و پرآب شدن مسیل‌ها، لغزندگی محورهای مواصلاتی، صاعقه و برق گرفتگی و خیزش گردو خاک و کاهش دید افقی است.
ملاشاهی توصیه کرد؛ از تردد و اسکان در کنار مسیل‌ها و رودخانه های فصلی خودداری و از رفتن به مناطق مرتفع و صعود به ارتفاعات بویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب  به شدت پرهیز شود.
وی تصریح کرد: بر اساس آخرین خروجی مدل های هواشناسی انتظار می رود ناپایداری ها از روز جمعه تقویت شود اما با توجه به احتمال تغییر در مدل ها، اطلاعات دقیق تر آن در روزهای آینده اعلام می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =