آمار ابتلا و بسترهای کرونا در دیلم بیش از وضعیت قرمز است

گناوه - ایرنا - معاون بهداشت شبکه بهداشت ودرمان دیلم استان بوشهر گفت: شاخص آمار ابتلا و بستری‌های کرونایی در این شهرستان بیش از وضعیت قرمز است و هم اینک در وضعیتی فراتر از این رنگ قرار داریم.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دیلم روز دوشنبه به نقل از انتقام عزیززاده اظهار داشت: ۳۵ درصد از بیماران کرونایی شناسایی‌شده در این شهرستان مربوط به پنج هفته نخست سال ۱۴۰۰ هستند.

وی بیان کرد: کل بیماران کووید ۱۹ شهرستان دیلم تا هفته اول اردیبهشت‌ امسال یکهزار و ۶۰۹ نفر است که از این مجموع یکهزار و ۲۰ نفر در سال ۱۳۹۹ و ۵۸۹ نفر از  آغاز سال ۱۴۰۰ تا هفته اول اردیبهشت شناسایی شدند.

وی گفت: میزان مرگ ناشی از شیوع ویروس کرونا شهرستان  ۳۸ مورد بوده است که ۲۸ نفر  آن تا پایان ۱۳۹۹  و ۱۰ نفر دیگر از آغاز سال ۱۴۰۰ تا هفته اول اردیبهشت اتفاق افتاده‌است.
عزیززاده اظهار داشت: از ۳۸ مورد مرگ در دیلم، ۲۹ مورد آن با ۷۶ درصد دارای بیماری‌های زمینه‌ای، قلبی و عروقی، فشارخون و دیابت و مابقی سرطان و بیماری‌های مزمن ریوی و  چاقی  بوده‌اند.
وی یادآورشد: از مجموع ۳۸ فوتی شهرستان، ۷۲ درصد مرد و ۲۸ درصد زن هستند.

معاون بهداشت شبکه بهداشت ودرمان دیلم افزود: تعداد کل نمونه‌گیری‌های بیماری کووید ۱۹ از زمان شیوع در این شهرستان چهار هزار و ۸۹۷ مورد بوده که سه زار و ۲۹۸ مورد ازطریق پی سی آر و یکهزار و ۵۹۹ مورد رپید تست بوده‌است.
وی  اضافه کرد: از زمان شیوع کرونا ۳۰ مادر باردار مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در شهرستان دیلم شناسایی‌ شدند که هفت مورد آن مربوط به  فروردین ۱۴۰۰ است.

عزیززاده گفت:  با آموزش‌های لازم و پیگیری مکرر همکاران ماما و مراقبان سلامت، روند درمان مادران باردار بخوبی انجام شده و  همگی در سلامتی کامل هستند.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت دیلم بیان کرد: همشهریان برای حفظ سلامتی خود و اطرافیان تا بهبود وضعیت کنونی، از حضور در تجمع‌ها خودداری و  پروتکل‌های بهداشتی از جمله ماسک زدن و فاصله اجتماعی را بخوبی رعایت کنند.

شهرستان دیلم در شمال استان بوشهر در وضعیت قرمز تیره کرونایی قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =