بیشتر تاکسی‌ها و اتوبوس‌های درون‌شهری اردبیل فرسوده شدند

اردبیل - ایرنا - شهردار اردبیل گفت: بیشتر تاکسی‌ها و اتوبوس‌های درون‌شهری اردبیل فرسوده شده و نیاز به نوسازی و بازسازی دارند.

به گزارش ایرنا ، حمید لطف‌اللهیان روز دوشنبه به خبرنگاران اظهار کرد: در سال‌های اخیر همواره تجهیز و نوسازی ناوگان تاکسیرانی و خط واحد اتوبوسرانی اردبیل  مورد توجه قرار گرفته و شهرداری اقدام به نوسازی ۷۰۰ دستگاه تاکسی و راه‌اندازی بیش از ۱۰ دستگاه اتوبوس توسط بخش خصوصی کرده و با پرهیز از رفتارها و تصمیم‌گیری‌های سلیقه‌ای تلاشی جدی برای راه‌اندازی مرکز کنترل ترافیک دارد.

وی افزود: توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی به عنوان یک مطالبه فراگیر مورد توجه شهرداری اردبیل است و در این زمینه در مسیر فرودگاه اردبیل ۳۰ دستگاه تاکسی جدید فعالیت خود را آغاز کرده است.

شهردار اردبیل به تدوین طرح جامع ترافیک اردبیل اشاره کرد و گفت: در چارچوب این طرح برنامه‌ریزی‌ها برای توسعه معابر شهری شروع شده و در کنار آن توسعه ناوگان عمومی هم در دستور کار قرار گرفته است.

لطف‌اللهیان اضافه کرد: هرچند اجرای این طرح همه مشکلات ترافیکی اردبیل را رفع نمی‌کند اما با تجهیز ساختمان و خرید برخی از تجهیزات مورد نیاز به ویژه دوربین و امکانات فیبر نوری سعی‌ بر این است تا در اولین فرصت مرکز کنترل ترافیک در اردبیل راه‌اندازی شود.

وی راه‌اندازی این مرکز را در تسهیل عبور و مرور و کاهش بار ترافیکی هسته مرکزی شهر ضروری خواند و بیان کرد: با همکاری دانشگاه صنعتی شریف و امضای تفاهم‌نامه‌ای امید است مرکز کنترل ترافیک و مانیتورینگ راه‌اندازی شود و در کنار آن درصدد تهیه طرح تفصیلی در این حوزه هستیم تا حمل و نقل روانی را در شهر شاهد باشیم.

وی همچنین به اجرای ایمن‌سازی مستمر نقاط حادثه‌خیز اردبیل طبق مصوبات شورای ترافیک استان اشاره کرد و افزود: برنامه شهرداری کاهش تعداد تصادفات جرحی و فوتی درون شهری بوده و حفظ امنیت شهروندان در اولویت برنامه‌های شهرداری اردبیل قرار دارد.

مجموع تعداد تاکسی‌های شهر اردبیل به بیش از سه هزار و ۴۰۰ دستگاه می‌رسد و ۱۷۳ دستگاه اتوبوس نیز به منظور خدمات رسانی به شهروندان در حال فعالیت هستند.

شهر اردبیل بیش از ۵۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha