محورهای حادثه خیز استان کرمانشاه را بشناسید

کرمانشاه - ایرنا - رییس پلیس راه کرمانشاه، محورهای ارتباطی کرمانشاه - اسلام آبادغرب، کرمانشاه - کامیاران و بیستون - سنقر وکلیایی را به عنوان پرحادثه ترین محورهای این استان در سال ۱۳۹۹ معرفی کرد.

سرهنگ محمد حیدری روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا، گفت: سال گذشته و در محورهای یاد شده مجموعا ۸۵ نفر جان خود را در سوانح رانندگی از دست دادند.

وی افزود: بیشترین تلفات رانندگی مربوط به محور کرمانشاه - اسلام آباد با ۳۵ کشته، کرمانشاه - کامیاران با ۳۳ و بیستون - سنقروکلیایی با ۱۷ کشته بود.

سرهنگ حیدری تاکید کرد: محور اسلام آبادغرب - شاهبداغ و محور کوزران نیز هر کدام با ۱۵ فوتی، بیستون - صحنه با ۱۴ فوتی و کرمانشاه - روانسر با ۱۱ فوتی دیگر محورهای پرحادثه استان در سال گذشته بودند.

رییس پلیس راه استان کرمانشاه یادآور شد: همچنین در محورهای یاد شده علاوه بر ۱۴۰ نفری که جان خود را از دست دادند، یک هزار و ۱۵۳ نفر نیز مصدوم شدند.

وی، خستگی و خواب آلودگی، استفاده از تلفن همراه، عجله و شتاب، خوردن و آشامیدن، حواس پرتی و صحبت کردن مداوم با سرنشینان را از مهمترین عوامل وقوع سوانح رانندگی اعلام کرد.

سرهنگ حیدری همچنین با اشاره به جان باختن ۳۰۴ نفر و مصدوم شدن ۳ هزار و ۸۹۲ نفر در سوانح رانندگی سال قبل، گفت: افراد فوتی نسبت به سال ۹۸ بیش از ۱۳ درصد و افراد مصدوم نیز حدود ۱۴ درصد کاهش داشته است.

رییس پلیس راه استان در پایان تعداد افراد جانبخانه سوانح رانندگی فروردین امسال را نیز ۱۹ نفر اعلام کرد و افزود: طی این مدت ۳۱۴ نفر هم مصدوم شده‌اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =