تست کرونا بهانه‌ای برای خالی کردن جیب سالمندان بود

کرمانشاه - ایرنا - فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از دستگیری فردی خبر داد که به بهانه انجام تست کرونا، افراد سالمند در اسلام آبادغرب و همدان را فریب داده و از آنها سرقت کرده و جیب آنها را خالی می‌کرد.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار علی‌اکبر جاویدان روز دوشنبه اظهار داشت: پس از وقوع چند مورد سرقت از افراد سالمند در شهر اسلام آبادغرب، رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پلیس آگاهی اسلام آبادغرب با انجام تحقیقات گسترده موفق به شناسایی سارق شده و در استعلام به عمل آمده مشخص شد این فرد به جرم سرقت‌های مشابه در همدان نیز دستگیر و زندانی شده است.

سردار جاویدان ادامه داد: با هماهنگی به عمل آمده سارق زندانی در اختیار پلیس آگاهی اسلام آبادغرب قرار گرفت و در بازجویی به ارتکاب ۲۲ فقره سرقت که یک مورد آن مربوط به سرقت طلاجات منزل یکی از قربانیان خود در این شهرستان بود، اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه یادآور شد: سارق جیب بر با شناسایی منازلی که افراد سالخورده در آن حضور داشتند به آنها مراجعه و با معرفی خود به عنوان مامور بهداشت و به بهانه گرفتن تست کرونا، اقدام به جیب بری می‌کرد.

وی همچنین از توقیف یک دستگاه خودروی پژو پارس متعلق به فرد جیب بر نیز خبر داد و گفت: تلاش برای دستگیری ۲ مالخر که با سارق همکاری داشته‌اند، ادامه دارد.

سردار جاویدان به شهروندان توصیه کرد اگر فردی به درب منزل آنها تحت عنوان مامور پلیس، بهداشت و یا شرکت‌های خدمات رسان مراجعه کرد، پیش از هر اقدامی کارت شناسایی معتبر از وی مطالبه کرده و ضمن جلوگیری از حضور آنها در محیط منزل، حتی الامکان به سوالات آنها در درب منزل پاسخ دهند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha