۶ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۴۸
کد خبرنگار: 1228
کد خبر: 84309244
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

بیم پاکستان از دچار شدن به وضعیت کرونایی هند

اسلام‌آباد - ایرنا - تداوم شیوع موج خطرناک ویروس کرونا در پاکستان دولت را به اعمال محدودیت‌های شدید از جمله فراخواندن ارتش برای کمک به اجرای پروتکل‌های بهداشتی مجبور کرده است و مقامات پاکستانی بیم آن دارند که اگر بر موج فعلی ویروس غلبه نشود، این کشور به وضعیتی شبیه هند دچار خواهد شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از رسانه‌های پاکستانی، آمار قربانیان ناشی از ویروس کووید-۱۹ در شهرهای مختلف این کشور همچنان بالا گزارش شده و به رغم بازگشت محدودیت‌ها، نرخ ابتلا به کرونا چهار رقمی گزارش شده است.

موج سوم شیوع کرونا به شدت پاکستان را دربرگرفته و پیش بینی کارشناسان این کشور حکایت از تهدید بالقوه شیوع موج چهارم در پاکستان دارد.

دولت پاکستان همچنان از بی توجهی مردم به پروتکل‌های بهداشتی و نقض محدودیت‌های کرونایی نگران است و مقامات این کشور از احتمال تعطیلی کامل شهرهایی که نرخ بالای شیوع ویروس کرونا در آن ثبت شده است، خبر می‌دهند.

وزیر اطلاع رسانی پاکستان هشدار داد که‌ اگر سهل انگاری مردم در قبال پیروی از مقررات بهداشتی ادامه یابد، دولت مجبور به اعمال شدیدترین محدودیت‌ها از جمله تعطیلی شهرها تا روزهای آینده خواهد بود.

رسانه‌های پاکستانی امروز از نگرانی مضاعت مسوولان بهداشتی و کارشناسان این کشور نسبت به تشدید شیوع کرونا و دچار شدن این کشور به وضعیتی مشابه هند خبر دادند.

کارشناسان پاکستانی گفتند: دولت در مدیریت محدودیت‌های کرونایی پس از موج اول شیوع آن، ضعیف عمل کرده و موج دوم و سوم کرونا اکنون این وضعیت را خطرناک‌تر کرده است.

دولت پاکستان با افزایش واردات واکسن کرونا و گسترش طرح واکسیناسیون در این کشور به کاهش سرعت شیوع این ویروس امیدوار است اما هشدار داد که هفته‌ها  و یا روزهای آینده برای مردم بسیار سرنوشت ساز است.

به گزارش ستاد ملی مدیریت عملیات مبارزه با کرونا در پاکستان، طی ۲۴ ساعت گذشته ابتلای حدود ۵ هزار نفر در مناطق مختلف پاکستان به ویروس کرونا ثبت شد و ۷۰ نفر از بیماران نیز جان خود را از دست دادند.

پاکستانی‌ها هفتم اسفند ۹۹ ،یکسالگی شیوع بیماری کووید-۱۹ در این کشور را سپری کردند. از آن زمان تا امروز ۸۰۰ هزار و ۴۵۲ نفر به این ویروس مبتلا شده و ۱۷ هزار و ۱۸۷ نفر از بیماران کرونایی نیز جان باخته‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha