۱۳.۵ میلیارد ریال سال گذشته برای خدمات‌دهی به عشایر سرپل‌ذهاب هزینه شد

قصرشیرین- ایرنا- رییس اداره امور عشایری سرپل‌ذهاب گفت: ۱۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار سال گذشته در بخش‌های مختلف برای خدمات‌رسانی به عشایر این شهرستان هزینه شد.

«شهریار بهرامی» روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این اعتبار در مجموع پارسال برای مرمت و نگهداری راه های عشایری سطح شهرستان به طول ۳۰ کیلومتر، بهسازی و مخلوط ریزی ۲ هزار و ۲۰۰ متر و احداث هزار متر راه عشایری در مسیر روستای «کلاوه»، بهسازی چشمه و احداث مخزن آب ۲۰ متر مکعبی و احداث ۲ آبشخور بتنی در مسیر راه عشایری «کلاغه» هزینه شده است.

وی اظهار داشت: همچنین احداث ۲ دهنه پل لوله‌ای به طول ۲ و سه متری در مسیر راه عشایری کلاوه، بهسازی و مخلوط ریزی سه هزار و ۵۰۰ متر  راه عشایری "باعکوه "، اختصاص مجوز یک حلقه چاه عمیق در محوطه اداره امور عشایری شهرستان با دبی ۲ لیتر بر ثانیه جهت استفاده آب شرب عشایر شهرستان از دیگر خدماتی است که از محل این اعتبار برای رفاه عشایر منطقه انجام شده است.

رییس امور عشایری سرپل ذهاب گفت: عشایر سرپل ذهاب ۲ هزار و ۴۳۱ نفر در قالب ۱۴ هزار و ۴۴۴ تن جمعیت دارند که از ایلات قلخانی، گورانی، کلهر،  کرند، سنجابی و ثلاث باباجانی بوده و دارای بیش از ۲۷۱ هزار راس دام سبک و  بیش از یک هزار راس دام سنگین هستند.

بهرامی ادامه داد: عشایر سرپل ذهاب سالیانه سه هزار و ۵۷۳ تن گوشت قرمز، چهار هزار و ۹۰۶ تن شیر و ۲۵۶ تن الیاف دانی شامل پشم، کرک و مو تولید می کنند.

او اضافه کرد: هم اکنون ماهیانه ۲هزار و  ۱۰۰ کیسه آرد در بین عشایر سرپل ذهاب توزیع می شود و اداره غله از دادن سهمیه آرد جلوگیری می کند.

بهرامی گفت: در بخش توزیع نهاده دامی در سال ۹۹ بیش از ۲۵۰تن جو داخلی، ۶۰۰ تن جو بلغور یارانه‌ای از اتحادیه عشایری  و  ۱۰۰ تن کسانتره دامی در بین عشایر شهرستان توزیع شد.

ریس اداره امور عشایری سرپل ذهاب همچنین گفت: پارسال در بخش گاز مایع سیلندر ۱۱ کیلویی بیش از ۲۷هزار کپسول مایع و  ۱۵۰ هزار لیتر نفت در بین عشایر شهرستان توزیع شد.

وی عنوان کرد: این اداره طی بازدیدهای میدانی از مناطق عشایری شهرستان مشکلات و کمبودهای جامعه عشایری را شناسایی و در جهت رفع مشکلات اجتماعی احتمالی از جمله مرمت و نگهداری راه های عشایری شهرستان و همچنین رفع مشکلات مربوط به آبرسانی عشایری در سطح شهرستان تلاش می کند.

او هماهنگی و همکاری با ادارات مختلف در خصوص حل مشکلات جامعه عشایری شهرستان از جمله تردد در مناطق مرزی توسط هنگ مرزی و ارتش، پیگیری ارایه خدمات بهداشتی درمانی سیار، اجازه بارگیری و حمل آب با استفاده از ماشین های تانکر آبرسان در بین عشایر شهرستان، حل مشکلات مربوط به بیماری های دامی و ادامه واکسیناسیون توسط اداره دامپزشکی شهرستان و رفع مشکلات تحصیلی دانش آموزان از جمله اقدام های امور عشایری به عشایر این شهرستان ذکر کرد.

سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار تن جمعیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =