روزانه ۲۵۰ بیمار کرونایی در دزفول خدمات سرپایی دریافت می‌کنند

دزفول- ایرنا- رئیس اداره پرستاری معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: خدمات سرپایی به ۲۵۰ بیمار کرونایی به صورت روزانه در درمانگاه رمدسیویر بیمارستان بزرگ دزفول ارائه می‌شود.

به گزارش ایرنا مریم نعنایی روز دوشنبه به رسانه‌های دزفول اعلام کرد: درمانگاه رمدسیویر با توجه به فراگیری ویروس کرونا و نیاز به ارائه خدمات درمانی برای بیماران کرونایی بستری در بیمارستان راه اندازی شده است.

وی افزود: این درمانگاه برای افرادی که جهت ادامه درمان در منزل مرخص می‌شوند و همچنین بیماران سرپایی که نیاز به بستری در بیمارستان ندارند، راه اندازی با دستور وزارت بهداشت راه اندازی شده است.

رئیس اداره پرستاری معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول با بیان اینکه فعالیت درمانگاه رمدسیویر از ابتدای سال ۱۴۰۰ در اورژانس تنفسی حاد بیمارستان بزرگ دزفول آغاز شده است، گفت: پس از پیگیری‌های مستمر مسوولان دانشگاه در بیمارستان و معاونت درمان، قسمت انتهایی اورژانس این بیمارستان به عنوان درمانگاه رمدسیویر راه اندازی شد.

وی هدف از راه اندازی این درمانگاه را کاهش بار مراجعه بیماران کرونایی سرپایی به بیمارستان و رسالت معاونت درمان درخصوص درمان و جلوگیری از انتشار این ویروس در جامعه عنوان کرد و افزود: بیش از ۹۰ درصد پرسنل شاغل در این بخش از پرسنل ستادی معاونت‌های درمان، بهداشت و آموزش دانشگاه هستند که علاوه بر کار ستادی در ۲ شیفت کاری در این مرکز به بیش از ۲۵۰ بیمار کرونایی خدمت رسانی می‌کنند.

نعنایی بیان کرد: علاوه بر پرسنل ستادی، گروه‌های جهادی به طور فعال و مستمر با این درمانگاه همکاری دارند که از تلاش صادقانه آنها قدردانی می‌شود.

روزانه افزون بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ نفر به تعداد بیماران کرونایی شهرستان دزفول اضافه می‌شود. 

براساس رنگ بندی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، هفت شهرستان خوزستان قرمز و ۱۵ شهرستان از جمله دزفول نارنجی هستند با این حال ظرفیت بیمارستان بزرگ دزفول که برای بستری بیماران کرونایی در نظر گرفته شده تکمیل است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =