خیران حدود ۱۱ میلیارد ریال برای آبرسانی روستایی در خواف هزینه کردند

گناباد- ایرنا- رییس امور آب و فاضلاب خواف در استان خراسان رضوی گفت: با همکاری و مشارکت خیران ۱۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال برای آبرسانی به سه روستای این شهرستان مرزی هزینه شد.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی امور آب و فاضلاب خواف سید حسن رضاییان افزود: با سرمایه گذاری بنیاد خیریه حاج اکبر ابراهیمی و با هزینه یاد شده ۶ هزار و ۳۰۰ متر خط انتقال آب روستاهای خلط آباد، گرازی و هزار خوشه با جمعیت هزار و ۷۸۰ نفر طی پنج ماه اجرا و ساکنان آن از نعمت آب شرب پایدار و بهداشتی برخوردار شدند.

وی منابع تامین آب روستائیان در این مناطق را سه حلقه چاه با دبی ۱۴ لیتر در ثانیه ذکر کرد و ادامه داد: آب این روستاها  پیش از این  از طریق خطوط  قدیمی تامین می شد که  علاوه بر هدر رفت، در تابستان و زمان اوج مصرف، کمبود و قطع آب را به همراه داشت ولی با اجرای این طرح مشکلات تامین آب آنها رفع شد.

رییس امور آب و فاضلاب خواف از خیران به عنوان  بازوی توانمند حوزه آبرسانی یاد کرد و گفت: رفع مشکل کمبود آب ۶ روستای دیگر شهرستان مرزی خواف در دستور کار قرار دارد و عملیات اجرایی آنها به زودی آغاز می شود.

شهرستان ۱۵۰ هزار نفری خواف با ۸۲ هزار و ۸۳۰ نفر جمعیت شهری و ۶۹ هزار و ۶۸۸ نفر روستانشین و با ۱۲۳ کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان در ۲۶۷ کیلومتری جنوب شرقی مشهد واقع است.

۸۳ روستای شهرستان خواف زیرپوشش خدمات امور آب و فاضلاب قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =