۶ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۱۱
کد خبرنگار: 1782
کد خبر: 84309135
۰ نفر

برچسب‌ها

 ۲۸۳ گواهی نامه دریانوردی برای بانوان در هرمزگان صادر شد

بندرعباس- ایرنا- معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: از ابتدای فعالیت بانوان متقاضی فعالیت های دریانوردی ۲۸۳ فقره گواهی معتبر دریانوردی برای آنها صادر شده است.

اسماعیل مکی زاده روز دوشنبه با اشاره به پیشتازی استان هرمزگان در امر تقویت حضور و توانمند سازی بانوان در مشاغل دریایی اظهار داشت: بیش ترین استقبال بانوان دریانورد در امر گردشگری دریایی، ملوان عمومی سفرهای نزدیک به ساحل و مهمانداری شناورهای مسافری بوده و نیز گواهینامه هایی برای ملوانی موتورخانه، ملوانی عرشه و افسر دومی صادر شده است.
به گفته وی، ۱۶ مرکز آموزشی دارای مجوز در استان هرمزگان دایر است که آمادگی ارائه خدمت به متقاضیان دریافت گواهی نامه های دریانوردی را دارد.
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان خاطر نشان کرد: براساس دستور العمل های و قوانین  مصوب ملی و بین المللی نه تنها هیچ گونه محدودیتی  در خصوص حضور بانوان در دوره های آموزشی، اخذ گواهینامه ها و اشتغال به حرفه دریانوردی وجود نداشته بلکه سازمان بنادر و به تبع آن اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان اقدامات قابل توجهی را به منظور تقویت حضور و توانمندسازی بانوان در مشاغل دریایی در پهنه آبی خلیج فارس به انجام رسانده است.

بیش ترین بانوان ملوان در استان هرمزگان فعالیت دریایی دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =