بوشهر و برازجان شهرهای خلاق موسیقی و ادبیات کشور شدند

بوشهر-ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: شهر بوشهر در حوزه موسیقی و برازجان مرکز شهرستان دشتستان در حوزه ادبیات با قرار گرفتن در بین ۵۷ شهر نهایی به عنوان برگزیدگان نخستین دوره شبکه شهر خلاق فرهنگ و هنر کشور انتخاب شدند.

به گزارش ایرنا، فاطمه کرمپور روز دوشنبه در این ارتباط افزود: شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر در هفت حوزه ادبیات، موسیقی، صنایع‌دستی و سنتی، مد و لباس، سینما، هنرهای تجسمی و هنرهای نمایشی تشکیل شد که در ۲ حوزه چاپ و بسته‌بندی و رسانه و مطبوعات به دلیل به حد نصاب نرسیدن شمار شهرها در مرحله پایانی به عنوان شهرهای شایسته پیوستن به شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر معرفی شدند.

وی بیان کرد: در مجموع ۳۶۷ شهر برنامه‌های خود را به دبیرخانه این شبکه ارسال کردند که ۱۴۳ شهر در حوزه هنرهای تجسمی، ۱۴۱ شهر هنرهای نمایشی، ۱۱۷ شهر موضوعی موسیقی، ۱۳۴ شهر ادبیات، ۱۲۰شهر هنرهای صنایعی، ۳۳ شهر مد و لباس، ۲۷ شهر سینما و هفت شهر در حوزه موضوعی رسانه و مطبوعات و هفت شهر در حوزه چاپ و بسته‌بندی در این رویداد ملی شرکت کردند.

کرمپور اظهار داشت: ابتدا ۱۴۴ شهر به مرحله نیمه‌نهایی راه یافتند و در پایان پس از ارزیابی هیات‌ها در هفت موضوع ۵۷ شهر به عضویت شبکه‌های مختلف شهرهای خلاق فرهنگ و هنر انتخاب شدند.

وی افزود: با انتخاب بوشهر در حوزه موسیقی و برازجان در ادبیات برای ۲ سال ویژه برنامه‌هایی برای تقویت این شهرها در حوزه‌های یاد شده فراهم می‌شود.

کرمپور عنوان کرد: با تبریک این انتخاب به اهالی فرهنگ، هنر و رسانه ادامه داد: در این ارتباط از تلاش و همکاری تمامی کسانی که در این مسیر با ارائه طرح‌ها و ایده‌های ارزنده با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر همراهی داشتند، تشکر و قدردانی می‌‎شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =