۶ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۴۸
کد خبرنگار: 2158
کد خبر: 84309059
۰ نفر

برچسب‌ها

۷۳۲ پرونده شکایت کارگری در بروجرد رسیدگی شد

بروجرد - ایرنا - رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد گفت: ۷۳۲ پرونده شکایت کارگر از کارفرما در سال گذشته توسط مراجع حل اختلاف کارگری شهرستان رسیدگی شد.

عبدالعلی گیوه کی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در راستای تکریم ارباب رجوع و به پاسخگویی به مطالبات کارگران واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی شهرستان پارسال یکهزار و ۱۸۵ نفر به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد مراجعه کردند.

وی اظهار داشت: در سال گذشته تعداد یکهزار و ۳۲۸ مورد بازرسی از کارگاه‌های مشمول قانون کار به منظور نظارت بر حسن اجرای توسط بازرسان اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد انجام شده است.

رییس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی بروجرد بیان کرد: همچنین پارسال بررسی ۳۰۰ مورد تقاضای بازنشستگی کارگران در مشاغل سخت و زیان آور انجام شده است.
گیوه کی افزود: سال گذشته ۲۳۵ نفر اشتغال بکار متقاضیان کار از طریق کاریابی ها انجام شده و به ۵۱۳ نفر مقرری بیمه بیکاری پرداخت شده است.
وی اظهار داشت: همچنین سال گذشته با سه نفر از اتباع خارجی غیر مجاز برخورد شده است.

رییس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی بروجرد گفت: پارسال تعداد ۲۰ تعاونی جدید در شهرستان بروجرد تشکیل که ۲۱۷ نفر اشتغال جدید ایجاد شده است.
گیوه کی با گرامیداشت آغاز هفته کار و تبریک روز جهانی کارگر به کارگران زحمت کش در شهرستان بروجرد افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و ممنوعیت برگزاری تجمعات امسال برنامه های هفته کارگر به صورت درون کارگاهی برگزار می شود و هر واحد تولیدی، صنعتی و خدماتی تجلیل از کارگران را انجام خواهد داد.

وی اظهار داشت: شهرستان بروجرد دارای ۲۱ هزار نفر کارگر است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha