۶ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۳۱
کد خبرنگار: 3081
کد خبر: 84309034
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

بازگشایی مدارس در فرانسه با تشدید اقدامات بهداشتی

تهران-ایرنا- وزیر آموش فرانسه از بازگشایی مهدکودک ها و مدارس ابتدایی این کشور از امروز (دوشنبه) پس از سه هفته تعطیلی با تشدید اقدامات سختگیرانه بهداشتی و همچنین انجام آزمایش های گسترده کرونا خبر داد. وی همچنین اعلام کرد که دبیرستان ها و کالج ها سوم ماه مه/ ۱۳ اردیبهشت بازگشایی می شوند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از روزنامه فرانسوی لوموند، ژان میشل بلانکه وزیر آموزش فرانسه با اعلام خبر بازگشایی مهدکودک ها و مدارس ابتدایی از امروز (دوشنبه) تصریح کرد: درصورت مشاهده حتی یک مورد از ابتلا به کووید-۱۹ کلاس های آموزشی دوباره تعطیل خواهند شد؛ اگرچه این اقدام بسیار سختگیرانه است و منجر به تعطیلی شمار زیادی از مراکز آموزشی خواهد شد اما بسته شدن یک درصد از مدارس بهتر از تسری به تمام مراکز آموزشی و تعطیلی صد در صدی آنها است.

وی افزود: همچنین رعایت دستورالعمل های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک برای کودکان بالای شش سال و انجام آزمایش های مکرر کرونا برای کادر آموزشی ضروری است.

لوموند نوشت: امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه صبح امروز (دوشنبه) به مدرسه ای در شهرستان "سنت-اِ-مارن"  رفت تا با دانش آموزان و معلمان در این باره گفتگو کند.

وی اعلام کرد: دولت قصد دارد که تا حد ممکن، مدارس را به منظور استمرار آموزش و پرورش و مبارزه با تشدید نابرابری های آموزشی باز نگهدارد.

لوموند ادامه داد:بر اساس گزارش منتشر شده از سوی یونسکو، فرانسه در میان دیگر کشورهای اروپایی در یک سال گذشته به رغم انتقادات مقامات بهداشتی، تنها ۱۰ هفته مدارس را تعطیل کرده، این در حالی است که آلمان ۲۸ هفته و ایالات متحده ۴۷ هفته تعطیل کرده اند.  

به نوشته این روزنامه فرانسوی؛ از ده روز پیش واکسیناسیون آموزگاران بالای ۵۵ سال در فرانسه آغاز شده و در این راستا، وزیر آموزش این کشور به منظور رفع بی اعتمادی به واکسن آسترازنکا، نخستین دوز این واکسن را شنبه گذشته دریافت کرد.

فرانسه با بیش از ۵ میلیون و ۴۹۸ مورد ابتلا به کووید-۱۹ و بیش از صد هزار نفر جانباخته ناشی از آن در جایگاه چهارم جهان و رتبه نخست اروپا قرار دارد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha