«بی پرده با حجاب»

تهران- ایرنا- کتاب «بی‌پرده با حجاب»، اولین کتاب تخصصی در حوزه پاسخگویی جامع به سئوالات و شبهات عفاف و حجاب از سوی انتشارات تلاوت آرامش منتشر شد.

با توجه به اینکه ریشه‌دارترین و پایدارترین رفتارهای انسان‌ها نشئت‌گرفته از باورهای آنان است، رفع سؤالات و شبهات ذهنی مخاطب و کمک به او در راستای ساخت باورهای صحیح یا بازسازی و غنی‌سازی باورهای موجود، نقشی مهم و مبنایی در اصلاح و تغییر رفتار افراد دارد.

بی پرده با حجاب عنوان کتابی است نوشته نعیمه اسلاملو و آزاده اکبری در حوزه پاسخگویی به شبهات حجاب که به تازگی وارد بازار نشر کرده است. این کتاب که حاصل برگزاری بیش از ۱۲ هزار کارگاه، مناظره، تریبون آزاد، کرسی آزاد اندیشی و … در مراکز علمی، آموزشی و فرهنگی برای اقشار مختلف، به ویژه جوانان و نوجوانان است با زبانی ساده مجموعه‌ای کامل از شبهاتِ حوزه‌ عفاف و حجاب و پاسخ‌هایی موجز و جامع به آنها را ارائه داده است تا در هیاهوی تبلیغاتی دروغین علیه فرهنگ حیا و عفاف،‌ گامی در راستای شفاف سازی و معرفی جایگاه واقعی زن در اندیشه‌ اسلامی باشد.

در این کتاب به ۷۵ شبهه در حوزه عفاف و حجاب بصورت درون دینی و برون دینی پاسخ داده شده است.

دوست شدن و چت کردن با جنس مخالف در فضای مجازی چه اشکالی دارد؟اگر روابط را تا زمان ازدواج محدود کنیم تکلیف نیازهای عاطفی و احساس نیاز به همدم چه می‌شود؟عشق لازمه زندگی مشترک است بنابراین دختر و پسر باید قبل از ازدواج با تجربه های متعدد رابطه تمرین عشق کنند تا بتوانند زندگی سرشار از عشق داشته باشند، حجاب مانع آزادی و ابزاری برای سرکوب زنان و حاکم شدن مردسالاری است؛ دوستی اجتماعی یک دوستی معمولی است که در محیط های مختلف شکل می گیرد و هیچ نگاه جنسی در آن مطرح نیست بله یک نگاه متمدنانه به رابطه زن و مرد است...

اینها بخشی از شبهاتی است که در بی پرده با حجاب مطرح و پاسخ داده شده است.

این کتاب در حقیقت اثری پژوهشی است که حاصل بیش از ۱۷ سال کار میدانی تخصصی مؤسسه فرهنگی-هنری خیبر است، سؤالات و چالش‌های احصاشده در طول این فعالیت ۱۷ساله، به‌صورت پراکنده در بیش از ۲۰ کتاب قبلی این مؤسسه ارائه شده؛ اما بی پرده با حجاب اولین کتاب تخصصی در احصا و پاسخگویی جامع به سؤالات و شبهات عفاف و حجاب است.

در این کتاب سعی شده است بدون اینکه اعتقاد به چیزی به ذهن خواننده تحمیل شود، با طرح سوال‌های مبنایی،‌ خواننده را به تفکر و تحلیل وادار کند؛ به همین دلیل در قسمت پاسخ‌ها، تا حد امکان‌ از جمله‌های سوالی استفاده شده است.

از دیگر ویژگی‌های این کتاب فصل‌بندی آن است که بر اساس نوع جهان‌بینی و میزان اعتقاد به اسلام در مخاطب که بسیاری از سوالاتش ریشه در پرسش اصلی‌تر و مبنایی‌تر دارد و در واقع تکرار چند مفهوم اصلی، صورت گرفته است.

این کتاب به مبلّغان، طلاب،‌ فعالان فرهنگی، مدیران،‌ معلمان، استادان دانشگاه‌ها و تمام کسانی که کار فرهنگی در حوزه حجاب انجام می‌دهند، توصیه می‌گردد.

انتشارات تلاوت آرامش (ناشر تخصصی حوزه زن، حجاب و خانواده) است که تا کنون بیش از نیم میلیون نسخه کتاب به چاپ رسانده است.

این کتاب در هشت فصل و ۱۱۴ صفحه در شمارگانه وارد بازار نشر شده است.یکهزار نسخه

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =