ارتقای کشف علمی و کارآگاهی جرایم، اولویت پلیس آگاهی در سال ۱۴۰۰

تهران - ایرنا - رئیس پلیس آگاهی ناجا بر ارتقای کشف علمی و کارآگاهی جرایم تاکید و آن را از جمله مهمترین برنامه‌های پلیس آگاهی ناجا در سال ۱۴۰۰ عنوان کرد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار محمد قنبری افزود: پلیس آگاهی ناجا در سال گذشته موفق شد از طریق بررسی های آماری، تجزیه و تحلیل وقوع جرایم در سراسر کشور و طرح ریزی های دقیق عملیاتی، عملکرد خود را در تمامی حوزه های ماموریتی ارتقاء و حدود ۱۹ درصد در مبارزه با جعل و کلاهبرداری، پنج درصد در جرایم جنایی و چهار درصد در مبارزه با انواع سرقت، نسبت به مدت مشابه سال قبل (سال ۱۳۹۸) کشفیات خود را افزایش دهد.

وی با اشاره به هدف گذاری پلیس آگاهی ناجا برای تشدید مبارزه با جرایم به ویژه انواع سرقت در سال جاری، گفت: مسئول سازی و توسعه تعاملات با سازمان ها و نهادهای مرتبط، توسعه بانک های اطلاعاتی، شناسایی و دستگیری مجرمان متواری و متهمان تحت تعقیب، اجرای طرح های عملیاتی متناسب با جغرافیای جرم و کاهش فاصله وقوع تا کشف جرایم در دستور کار قرار گرفته است.

این مقام ارشد انتظامی همچنین در زمینه ارتقای کشف علمی جرایم، افزود: هوشمند سازی، توسعه آزمایشگاه های تحقیقات جنایی منطقه ای، بومی سازی و به کارگیری تجهیزات نوین، تامین امکانات مورد نیاز کارشناسان بررسی صحنه جرم و... جزء برنامه های پلیس در سال جاری می باشد.

سردار قنبری در ادامه نقش مجاهدانه کارآگاهان و کارکنان پلیس آگاهی در کشف به موقع جرایم و افزایش رضایتمندی مردم از خدمات پلیس را با اهمیت توصیف و خاطرنشان کرد: توانمندسازی و تقویت آموزش و دانش تخصصی کارکنان، بهره گیری از تجربیات کارآگاهان پیشکسوت، توسعه آموزش های مجازی و به کارگیری کارآگاهان مجرب و کارآمد در مشاغل مدیریتی را سرلوحه برنامه های پلیس در این حوزه دانست.

رئیس پلیس آگاهی ناجا در پایان بر لزوم افزایش احساس امنیت در جامعه نیز تاکید و تصریح کرد: آگاه سازی و آموزش همگانی به منظور کاهش وقوع جرایم، افزایش مشارکت مردم در کشف و ساخت مستندهای کوتاه نمایشی از برنامه های پلیس آگاهی در حوزه اجتماعی و ارتقای فرهنگ خودمراقبتی است.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha