یکهزار و ۴۲۱ بیمار کرونایی در گتوند شناسایی شد

دزفول-ایرنا-مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان گتوند گفت: یکهزار و ۴۲۱ بیمار کرونایی از ابتدای امسال در گتوند شناسایی شده که ۱۲ نفر از آنها فوت کرده‌اند.

هومن کلانتری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار  ایرنا با بیان اینکه روند ابتلا به کرونا در شهرستان گتوند افزایشی است، افزود: یکهزار و ۳۵۹ بیمار شناسایی شده از ابتدای امسال تاکنون به صورت سرپایی بودند و ۶۲ نفر بستری شدند.

وی با بیان اینکه هر سه روز یک نفر به صورت میانگین از شهرستان گتوند بر اثر کرونا جان خود را از دست داده است، گفت: از روزهای نخست بیماری کرونا تاکنون ۲۵ هزار تست پی سی آر و تست سریع از موارد مشکوک در شهرستان گتوند انجام شده است که این روند به صورت شبانه روزی تا ریشه کن شدن کرونا ادامه دارد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان گتوند با تاکید بر لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی اظهارداشت: بیماری کرونا بسیار خطرناک است و رعایت پروتکل‌ها برای قطع زنجیره انتقال کرونا ضروری است.

به گزارش ایرنا طبق اعلام استاندار خوزستان در نشست ستاد مدیریت کرونا در مجموع ۵۷ درصد آلودگی افراد به ویروس ناشی از مراودات خانوادگی و فامیلی بوده و این روابط نقش زیادی در سرایت بیماری دارند.

براساس رنگ بندی وزارت بهداشت هفت شهرستان خوزستان قرمز و ۱۵ شهرستان نارنجی هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =