۶ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۴۶
کد خبرنگار: 1238
کد خبر: 84308957
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

برداشت گندم و کلزا در مزارع شرکت کشت و صنعت میرزا کوچک خان آغاز شد

آبادان - ایرنا - مدیر عامل شرکت کشت و صنعت نیشکر میرزا کوچک خان گفت: عملیات برداشت کلزا و گندم از سطح ۴۷۲ هکتار از مزارع آیش شرکت کشت و صنعت میرزا کوچک خان آغاز شد.

شهرام فرهمند روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از این سطح ۲۹۲ هکتار از زمین های کشاورزی شرکت کشت و صنعت میرزا کوچک است که زیر کشت گندم و ۱۸۰ هکتار کلزا رفته و با رشد ۲۴ درصدی در مرحله برداشت است.

وی میزان برداشت گندم را یک هزار و ۱۷۰ تن پیش بینی کرد و گفت: به رغم کاهش بارندگی‌ها در سال زراعی جاری میزان تولید گندم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش  ۳۶ درصدی دارد.

فرهمند افزود: کاشت بذر اصلاح شده گندم (رقم چمران ۲) و همچنین استفاده از روشهای نوین کشاورزی سبب شد تا در هر هکتار بیش از چهار تن گندم برداشت شود.

وی  در ادامه گفت: : بخش عمده ای از گندم برداشت شده در شرکت کشت و صنعت میرزا کوچک خان به عنوان بذر مادری جهت کشت در سال آینده به تعاون روستایی شهرستان اهواز و مابقی محصول به کارخانه آرد خرمشهر تحویل داده می شود.

مدیر عامل شرکت کشت و صنعت میرزا کوچک خان تصریح کرد: همچنین کاه و کلش گندم برداشت شده در شرکت کشت و صنعت میرزا کوچک خان نیز جهت تامین علوفه دامی تحویل مراکز پرورش دام  استان می‌شود.

فرحمند در ادمه به برداشت ۳۱۴ تن محصول کلزا در زمین های کشاورزی شرکت کشت و صنعت میرزا کوچک در خرمشهر خبر داد و گفت: برداشت ۳۱۴ تن محصول کلزا در سطح ۱۸۰ هکتار نسبت به سال زراعی گذشته رشد ۱۹ درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش ایرنا شرکت کشت و صنعت نیشکر میرزا کوچک خان یکی از واحدهای هفتگانه تابع شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی است که با مجموع مساحت ۱۴ هزار هکتار اراضی در جنوب غربی اهواز و در کیلومتر ۷۵ جاده اهواز- خرمشهر قرار دارد.

شرکت های هفتگانه توسعه نیشکر و صنایع جانبی در استان خوزستان ۳۰ هزار فرصت شغلی ایجاد کرده اند.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha