ثبت‌نام وام‌های دانشجویی تا ۲۵ اردیبهشت ادامه دارد

تهران-ایرنا- رییس صندوق رفاه دانشجویان از ادامه مهلت ثبت نام وام‌های دانشجویی تا ۲۵ اردیبهشت ماه خبر داد.

ناصر مطیعی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا درباره پرداخت وام های دانشجویی نیم سال دوم تحصیلی، اظهار داشت: مهلت ثبت نام برای دریافت وام های نیم سال دوم تحصیلی جاری تا ۲۵ اردیبهشت ماه در پورتال صندوق رفاه دانشجویان تمدید شده است.

وی همچنین درباره مهلت تشکیل پرونده برای دریافت وام شهریه از بانک قرض الحسنه مهر ایران تاکید کرد: بر اساس مصوبه هیأت امنای صندوق رفاه دانشجویان، بخشی از وام های شهریه بر اساس تفاهم نامه ای میان این صندوق و بانک قرض الحسنه مهر ایران، توسط این بانک پرداخت می شود.

 رییس صندوق رفاه دانشجویان افزود: صندوق رفاه دانشجویان در این بانک وجوهی را سپرده کرده است و وام دانشجویان علمی کاربردی، دانشگاه آزاد اسلامی و غیردولتی ها از این وجوه پرداخت می شود.

مطیعی درباره افزایش منابع صندوق رفاه دانشجویان در سال ۱۴۰۰ گفت: اعتبارات عمومی صندوق رفاه دانشجویان نسبت به سال قبل ۲۰ درصد افزایش پیدا کرده است؛ این مبلغ در سال گذشته ۳۵۳ میلیارد تومان بود که امسال به ۴۲۵ میلیارد تومان رسید.

مشاور وزیر علوم یادآور شد: ۶۵ درصد وام های دانشجویی از محل درآمدهای اختصاصی صندوق(پرداخت اقساط دانش آموختگان) و ۳۵ درصد از محل اعتبارات عمومی پرداخت می شود.

وی تصریح کرد: در صورت تامین منابع در آینده، این صندوق آمادگی افزایش مبلغ وام های دانشجویی را دارد.

به گزارش ایرنا، جدول مبلغ وام های دانشجویی نیمسال دوم تحصیلی در جدول زیر آمده است.

یادآوری می شود مبلغ وام ویژه دکتری امسال از ۷۰۰ هزار تومان در هر ماه به یک میلیون تومان افزایش یافته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha