بنیاد برکت ۱۲۰ طرح اشتغال‌زا در تربت‌ حیدریه اجرا می‌کند

تربت‌حیدریه- ایرنا- معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرماندار تربت‌ حیدریه گفت: بنیاد برکت امسال ۱۲۰ طرح اشتغالزایی برای اجرا در این شهرستان خراسان رضوی تعریف کرده‌ است.

محمدرضا یوسفی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پارسال بنیاد برکت، پنج هزار فرصت شغلی در سطح استان ایجاد کرده بود که سهم تربت‌حیدریه از این میزان صفر بود اما با تلاش‌های مجموعه اقتصادی فرمانداری موفق شدیم امسال توجه مسوولان این بنیاد را برای فعالیت در این شهرستان جلب کنیم.
وی اظهار کرد:این  طرح‌ها برای ۶ روستای محروم و به صورت اشتغال فردی برنامه‌ریزی شده‌ است و مجموعه اقتصادی و مدیریتی شهرستان آمادگی همکاری و همراهی کامل در اجرای طرح‌های بنیاد برکت حتی بیشتر از سهمیه اختصاصی برای اشتغال جوانان و رونق تولید در این شهرستان را دارد.
یوسفی افزود: در بازدیدهایی که در روزهای اخیر از کارگاه‌ها و کارخانجات شهرستان داشتیم، طرح‌های اشتغال‌زایی کمیته امداد و بهزیستی را در نوع خود بی‌نظیر یافتیم و رشد و توسعه طرح‌ها با اعطای تسهیلات برای تجهیز امکانات و اشتغال بیشتر امکان‌پذیر است.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرماندار تربت‌حیدریه در بخش دیگری گفت: یکی از بزرگترین چالش‌های تولید کنندگان، اعطای تسهیلات بانکی به افراد فاقد تخصص یا اهلیت است که خوشبختانه روند اعطای تسهیلات توسط بنیاد برکت به مراتب آسان‌تر از نظام بانکی است.
یوسفی افزود: افراد متقاضی دریافت تسهیلات از بنیاد برکت می‌توانند با هدایت فرمانداری به نماینده بنیاد برکت در این خطه مراجعه کنند و قرار است به زودی دفتر این بنیاد نیز در شهرستان دایر شود.

شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب‌غربی مشهد قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha