۲۹ درصد واحدهای مستقر در شهرک‌های صنعتی کردستان راکد و نیمه فعال هستند

سنندج- ایرنا- مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کردستان گفت: براساس بررسی‌های انجام شده ۲۹ درصد واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌های صنعتی استان راکد و نیمه فعال هستند.

احمد خسروی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سال گذشته احیای ۴۷ واحد صنعتی در شهرک‌های صنعتی استان در دستور کار قرار گرفت و عارضه یابی فعالیت این واحدها هم از طریق کلینیک کسب و کار انجام شد.

وی اضافه کرد: مشکل عمده واحدهای موجود در شهرک‌های صنعتی استان قبل از بهره‌برداری به کمبود نقدینگی و تامین سرمایه لازم برای احداث سوله و نصب ماشین آلات برمی‌گردد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کردستان افزود: بیشتر این مشکلات هم به دلیل تلاطم در بازار ارز ایجاد شده که منجر به تعویق در اجرای طرح‌ها در شهرک‌های صنعتی شده است.

خسروی یادآور شد: بعد از بهره‌برداری هم مهمترین مشکل واحدهای تولیدی به تامین مواد اولیه و افزایش قیمت آنها مربوط می‌شود که سال گذشته این واحدها شناسایی و در جلسات مختلف کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان مطرح شدند.

وی در خصوص اختصاص 50 هزار میلیارد ریال به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران برای تامین مالی مورد نیاز واحدهای تولیدی،اظهار داشت: تاکنون برنامه و سهیمه استانی این میزان اعتبار اعلام نشده است ولی بی شک واحدهایی که نیازمند کمک و مساعدت مالی باشند از این اعتبار بی نصیب نخواهند شد.

شرکت شهرک‌های صنعتی کردستان در چهارم اردیبهشت ماه ۱۳۷۰ به صورت شرکت سهامی خاص تاسیس شده است و تاکنون به سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان در ۲۰ شهرک و ناحیه صنعتی زمین واگذار شده است.

 ۸۰۵ واحد در شهرک‌های صنعتی استان کردستان تاکنون به بهره‌برداری رسیده که میزان اشتغال این واحدها بیش از ۱۲ هزار نفر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =