خبرهای کوتاه چهارمحال و بختیاری

شهرکرد -ایرنا- دستگیری سارقان و اجرای طرح یارگیران زندگی در مدارس از جمله خبرهای کوتاه چهارمحال و بختیاری در ششمین روز از اردیبهشت سال ۱۴۰۰ است.

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری روز دوشنبه در دیدار با معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان گفت: طرح یاریگران زندگی با همکاری ۲۲ نهاد و سازمان به منظور پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی دانش‌آموزان در ۳۰ درصد از مدارس استان اجرایی شد.

فرحناز قائدامینی افزود: در ابتدای سال تحصیلی جاری اجرای این طرح در ۶۰ درصد مدارس هدف‌گذاری شده بود، که به دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیل شدن مدارس این طرح در ۳۰ درصد مدارس اجرایی شد.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش بزرگترین دستگاه کشور در ارتباط مستقیم با شهروندان است، گفت: ارتباط مستقیم با ۱۵ میلیون دانش‌آموز و خانواده‌های آنها که بیش از نیمی از جمعیت کشور را شامل می‌شوند، ظرفیت بسیار عظیمی برای آموزش و اطلاع‌رسانی عمومی در حیطه‌های مختلف به شمار می‌آید.

قائدامینی تلاش معلمان را در یک سال گذشته ستودنی دانست و افزود: اگر چه بهترین نوع آموزش، آموزش حضوری است، ولی آموزش در فضای مجازی و شبکه شاد در حالی‌که دانش‌آموزان در محیط خانه حضور داشتند، بیش از پیش اهمیت فعالیت معلمان و زحمات طاقت‌فرسایی که معلمان در حوزه تعلیم و تربیت متحمل می‌شوند را به منصه ظهور رسانید.

 معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان نیز در خصوص همکاری گسترده با آموزش و پرورش در جهت ارائه خدمات در حوزه‌های مختلف از جمله فضای مجازی، افکارسنجی عمومی، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و خدمات مشاوره‌ای اعلام آمادگی کرد.

سرهنگ علی اصغر مهری افزود: در استان  ۱۸ مرکز خدمات مشاوره و یک مرکز نیز در معاونت اجتماعی نیروی انتظامی استان با فعالیت کارشناسان باتجربه در حوزه مشاوره به افراد فعالیت دارند.

وی گفت: افراد می‌توانند با شماره‌گیری ۰۹۶۵۸۰ از خدمات مشاوره نیروی انتظامی به صورت رایگان استفاده کنند.

دستگیری هشت سارق با ۲۳ فقره سرقت 

جانشین فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری گفت: ماموران فرماندهی انتظامی استان در ۲۴ گذشته هشت سارق را با ۲۳ فقره سرقت دستگیر کردند.

سرهنگ محمد سعید یاری با اعلام این خبر افزود: در پی وقوع چندین فقره سرقت منزل، اماکن خصوصی، داخل خودرو، موتورسیکلت، احشام، دوچرخه و کش‌روی، رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران فرماندهی انتظامی استان قرار گرفت.

وی گفت: ماموران پلیس آگاهی استان، شهرکرد، بروجن، لردگان، فارسان، اردل، کیار و بن با انجام اقدامات گسترده پلیسی و بررسی آثار و علائم به جا مانده در صحنه‌های سرقت موفق شدند، هشت سارق را دستگیر کنند.

جانشین فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت:  براساس تحقیقات علمی و فنی پلیس، سارقان به ۲۳ فقره سرقت منزل، اماکن خصوصی، داخل خودرو، موتورسیکلت، احشام، دوچرخه و کش‌روی اعتراف کردند که متهمان جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شدند.

هشت واحد صنفی متخلف در چهارمحال و بختیاری پلمب شد

رییس پلیس امنیت عمومی چهارمحال و بختیاری، از پلمب هشت واحد صنفی متخلف به دلیل رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی در سطح استان خبر داد. 

سرهنگ اسکندر سعیدی افزود: با توجه به اعمال محدویت‌های جدید در نحوه فعالیت واحدهای صنفی توسط ستاد مقابله با کرونای استان، طرح کنترل واحدهای صنفی در سطح استان اجرا شد.

وی اظهار داشت: در اجرای این طرح، تیم‌های مشترک متشکل از ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی و مرکز بهداشت استان، با هماهنگی قضایی از ۲۳۵ واحد صنفی در سطح استان بازدید کردند.

وی افزود: در این راستا برای ۱۵ واحدهای صنفی به علت رعایت نکردن ضوابط اخطاریه کتبی صادر و هشت واحد صنفی در رسته‌های مختلف به دلیل عدم رعایت ضوابط و مقررات بهداشتی تا اطلاع ثانوی پلمب شد.

رییس پلیس امنیت عمومی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه طرح نظارت بر نحوه فعالیت واحدهای صنفی به‌ منظور پیشگیری از انتشار ویروس کرونا در دستورکار قرار دارد، از عموم شهروندان خواست تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این خصوص، موضوع را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha