کشف بیش از ۱۵ تن موادمخدر در کشور طی هفته گذشته

تهران - ایرنا - معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با موادمخدر از کشف بیش از ۱۵ تن انواع موادمخدر در کشور از ۲۲ تا ۲۷ فروردین ماه خبر داد و گفت: ۷۸ درصد کشفیات، ماده مخدر تریاک بوده است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از ستاد مبارزه با مواد مخدر، ناصر اصلانی با بیان اینکه مجموع کشفیات آن هفته ۱۵هزار و ۳۰ کیلوگرم است، اظهار داشت: این میزان کشفیات در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۱۸هزار و ۷۲۱کیلوگرم اعلام شد، حدود ۱۹ درصد کاهش را نشان می دهد.

وی افزود: ۱۱هزار و ۶۶۳ کیلوگرم از مجموع کشفیات، مربوط به ماده مخدر تریاک بوده است که ۷۸ درصد کشفیات را به خود اختصاص می‌دهد.

معاون دبیرکل ستاد در مورد میزان سایر مواد کشف شده، خاطرنشان کرد: همچنین از این میزان یکهزار و ۹۸۹کیلوگرم حشیش، ۳۰۰ کیلوگرم مرفین، ۵۹۷ کیلوگرم شیشه، ۲۹۱ کیلوگرم هروئین، ۷۷ کیلوگرم گراس و ۱۱۳ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است.

اصلانی با بیان اینکه در هفته گذشته، مجموعاً ۵هزار و ۶۲۶ متهم در ارتباط با جرایم مواد مخدر و خصوصاً طی طرح های جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده‌اند، یادآور شد: از این تعداد ۳هزار و ۹۰۸ نفر به اتهام قاچاق و توزیع مواد مخدر و یکهزار و ۶۲۸ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده اند که در میان دستگیرشدگان این هفته نیز، ۹۰ نفر از اتباع بیگانه حضور دارند.

وی خاطرنشان کرد: بالغ بر ۷۶ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به هفت استان کشور است که بیشترین حجم کشفیات با ۴هزار و ۵۹۵ کیلوگرم معادل ۳۰ درصد کشفیات کشور مربوط به استان کرمان است.

اصلانی ادامه داد: خراسان جنوبی با یکهزار و ۶۰۲ کیلوگرم، سیستان و بلوچستان با یکهزار و ۴۴۸ کیلوگرم، اصفهان با یکهزار و ۳۱۲ کیلوگرم، فارس با یکهزار و ۷۵ کیلوگرم، یزد با ۷۳۵ کیلوگرم و تهران با ۷۰۰ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

معاون دبیرکل ستاد افزود: سهم کشفیات ۵ استان اولویت‌دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۳۹ درصد از کشفیات کشور است.

اصلانی با یادآوری اینکه طی این مدت ۳۸۲ دستگاه خودرو و ۶ قبضه سلاح توقیف شد، ادامه داد: همچنین ۶۵ درصد کشفیات با اقدامات اطلاعاتی و ۲۹ درصد انتظامی بوده است.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha