بیش از ۱۹ هزار دوز واکسن کرونا در کرمانشاه تزریق شد

کرمانشاه- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از پایان مرحله اول واکسیناسیون کرونا در استان خبر داد و گفت: در مرحله اول واکسیناسیون که ویژه کادر بهداشت و درمان و جمعی از افراد در معرض خطر استان بود ۱۹ هزار و ۲۱۶ دوز واکسن تزریق شد.

دکتر ابراهیم شکیبا روز دوشنبه به ایرنا افزود: از این تعداد ۱۱ هزار و ۸۷ دوز به پرسنل درمانی، چهار هزار و ۳۳۳ دوز به پرسنل حوزه بهداشت و ۳۳۶ دوز به پرسنل فوریت های پزشکی تلقیح شد.

وی اضافه کرد: از سایر دریافت کنندگان واکسن، پزشکان عضو سازمان نظام پزشکی به تعداد هزار و ۱۲۸ دوز، هفت نفر پرسنل آزمایشگاه‌های دامپزشکی، ۱۷ نفر غسال و ۱۴۵ نفر پاکبان بوده اند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: در مرحله اول همچنین ۴۴۹ دوز به سالمندان و هزار و ۶۰۸ دوز به جانبازان استان تزریق شده است.

ثبت‌نام بیماران خاص کرمانشاه برای واکسیناسیون کرونا 

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا کرمانشاه با اشاره به روند واکسیناسیون در این استان، گفت: ثبت نام از بیماران خاص و افراد در معرض خطر برای دریافت واکسن کرونا از چهارم اردیبهشت آغاز شده است.

«مسعود بهرام نژاد» روز یکشنبه افزود: علاوه بر واکسیناسیون کادر درمان از ششم اردیبهشت روند توزیع ۱۰ هزار دوز واکسن جدید در سطح استان آغاز خواهد شد.

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در رابطه با شیوه توزیع این واکسن ها و چگونگی دریافت آن توسط افراد در معرض خطر اطلاع رسانی خواهد کرد.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا وضعیت شیوع بیماری کرونا را فوق العاده دانست و گفت: در صورتی که پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشود، احتمال بحرانی تر شدن وضعیت در استان زیاد است.

به گفته بهرام نژاد، اکنون ۹ شهرستان استان در وضعیت قرمز، چهار شهرستان در وضعیت نارنجی و یک شهرستان در وضعیت زرد  قرار دارند.

هم اکنون ۸۱۵ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان کرمانشاه بستری هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha