افزایش ۱۵۰۰ مگاواتی ظرفیت انرژی‌های تجدیدپذیر تا پایان دولت دوازدهم

تهران - ایرنا - رییس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری برق ایران گفت: یک هزار و ۵۰۰ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر تا پایان دولت دوازدهم راه اندازی خواهد شد.

«محمدساتکین» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: نصب یک هزار و ۵۰۰ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر تاپایان دولت دوازدهم سبب خواهد شد ظرفیت این بخش چهار رقمی شده و به این ترتیب توسعه خوبی ایجاد شود.

وی ادامه داد: ۲۱ پروژه هم تا مردادماه امسال اجرایی خواهد شدکه در مجموع ۱۴۵ مگاوات به ظرفیت نیروگاه‌های تجدیدپذیر اضافه خواهدکرد.

معاون وزیر نیرو گفت: پروژه‌های زیادی هم آماده اجرا داریم که سرمایه گذاران برای ورود به آنها اعلام آمادگی کرده اند.

ساتکین ادامه داد: به زودی تعرفه‌های این بخش اصلاح خواهد شد که فرصت بهتری برای سرمایه‌گذاری در بخش انرژی‌های تجدیدپذیر فراهم خواهد کرد.

ورود فعالان رمز ارز کمک بزرگی به توسعه تجدیدپذیرها

وی درباره مصوبه جدید وزارت نیرو در باره استفاده استخراج کنندگان ارز مجازی از نیروگاه‌های تجدیدپذیر گفت: این مصوبه یک تسهیل بزرگ است که هم سرمایه گذاری در این بخش را افزایش خواهد داد و هم به توسعه آن کمک خواهد کرد.

رییس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری برق ایران خاطرنشان کرد: براساس این مصوبه فعالان استخراج رمز ارز می‌توانند یا خود اقدام به احداث نیروگاه تجدیدپذیر کرده یا از نیروگاه های موجود برق مورد نیاز خود را تامین کنند.

ساتکین ادامه داد: کسانی که خود اقدام به احداث نیروگاه کنند می‌توانند ضمن برطرف کردن نیازهای خود مازاد برق تولیدی را به این سازمان بفروشند.

وی درآمدزایی این روش را خوب توصیف کرد و گفت: سایر سرمایه‌گذاران هم می‌توانند برق تولیدی خود را با قیمت‌های بالاتر به استخراج کنندگان ارز مجازی بدهند .

به گزارش ایرنا، وزیر نیرو به تازگی آخرین ویرایش مقرررات تامین برق مراکز استخراج رمز ارز را ابلاغ کرد که براساس آن تامین برق مراکز استخراج رمز ارز به یکی از چهار روش «تامین برق از طریق نیروگاه‌های تجدیدپذیر»، «تامین برق از طریق سرمایه‌گذاری در بهینه‌سازی»، «تامین برق با نصب و بهره‌برداری از مولدهای حرارتی» یا «اتصال به شبکه و خرید انرژی از شرکت برق» انجام می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha