سفر نماینده ویژه پاکستان به کابل با دستور کار صلح افغانستان

اسلام‌آباد - ایرنا - نماینده ویژه پاکستان در امور افغانستان با هدف بررسی تحولات پیرامون روند صلح پس از مخالفت طالبان برای شرکت در نشست ترکیه، در راس یک‌ هیات سیاسی-اقتصادی به کابل سفر و با مقام‌های افغانستانی دیدار کرد.

به گزارش یکشنبه ایرنا از منابع رسمی پاکستان، «محمد صادق» نماینده ویژه نخست وزیر این کشور روز یکشنبه وارد کابل شد و با مقامات ارشد دولت افغانستان دیدار کرد.

این سفر دو روز پس از نشست سه جانبه وزیران امور خارجه پاکستان، ترکیه و افغانستان در استانبول انجام می‌شود.

بازدید این هیات پاکستانی درحالی صورت می‌گیرد که سفر روز ۱۹ فروردین امسال رئیس مجلس پاکستان به افغانستان تنها لحظاتی قبل از فرود هواپیمای حامل وی در فرودگاه بین المللی کابل به دلیل تهدیدهای امنیتی لغو شد. محمدصادق نیز به همراه رئیس مجلس کشورش حضور داشت.

براساس این گزارش، نماینده ویژه نخست وزیر پاکستان با معاون وزیر امور خارجه، مشاور امنیت ملی و نماینده ویژه رئیس جمهوری افغانستان در امور افغانستان به طور جداگانه دیدار کرد.

هیات پاکستانی درخصوص آخرین تحولات پیرامون روند صلح افغانستان، نشست آتی در ترکیه، وضعیت همکاری‌های اقتصادی دوهمسایه و ارتباطات منطقه‌ای رایزنی کرد.

محمد صادق در دیدار با عمر داود زی نماینده ویژه اشرف غنی در امور پاکستان مواضع اسلام‌آباد درباره تلاش‌های جاری برای پیشبرد روند صلح افغانستان را تشریح کرد.

وزیر امور خارجه پاکستان هفته گذشته و پس از امتناع طالبان از حضور در نشست صلح در ترکیه، از این گروه خواست تا روند تعامل و مذاکره را ترک نکرده و نسبت به مهلت جدید خروج نظامیان آمریکا از افغانستان تا ۱۱ سپتامبر انعطاف نشان دهد.

«شاه محمود قریشی» اظهارداشت: طالبان در تصمیم گیری مستقل است اما اسلام‌آباد هر کاری را انجام خواهد داد تا این گروه را برای ماندن در روند صلح متقاعد کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha