۶ پایگاه واکسیناسیون علیه کرونا در قزوین راه‌اندازی می‌شود

قزوین-ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی قزوین با اشاره به اینکه تزریق واکسن کرونا از طریق فراخوان و در مراکز بهداشتی منتخب انجام می شود،گفت: در حال حاضر ۶ پایگاه جهت واکسیناسیون در شهر قزوین در حال تجهیز بوده و به زودی راه‌اندازی می‌شود.

پیمان نامدار روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مجتمع ورزشی هلال احمر در بلوار شهید بهشتی، مجتمع ورزشی دانشگاه پیام نور در مینودر، مجتمع دانشگاهی تربیت مدرس و ستاد اسکان آموزش و پرورش ناحیه یک در خیابان نواب، مجتمع دانشگاهی علمی کاربردی شهرداری در خیابان ایران گاز و فرهنگسرای شهید رجایی در خیابان راه آهن برای ایجاد پایگاه های واکسیناسیون شهر قزوین، در حال تجهیز و راه اندازی هستند.

وی در خصوص واکسیناسیون افراد دارای بیماری های خاص نیز تصریح کرد: جمعیت افراد دارای بیماری های خاص و صعب الاعلاج در استان قزوین، ۳ هزار نفر است که با توجه به میزان واکسن دریافتی و بر اساس اولویت بندی به صورت مرحله ای تا به امروز، یک هزار و ۴۲۱ بیمار در فاز اول و ۱۵۹ بیمار در فاز دوم علیه بیماری کرونا واکسینه شدند.

 وی تصریح کرد: بیماران واجد شرایط واکسیناسیون علیه ویروس منحوس کرونا شامل بیماران دیالیز خونی، دیالیز صفاقی، هموفیلی، تالاسمی، ام اس، SMA، EB، CF، MPS، اوتیسم، پیوند اعضا و مبتلایان به سرطان، بیماران مبتلا به نقص سیستم ایمنی و لوپوس هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین اظهار داشت: افراد دارای بیماری های خاص که تحت درمان هستند از طریق مراکز درمانی و بهداشتی و همچنین از طریق بیمه و دفترچه های درمانی پایش شده اند.

وی ادامه داد:آن دسته از بیماران خاص، که تحت تکلف بیمه های درمانی نیستند می توانند با در دست داشتن کارت ملی، معرفی نامه پزشک مربوطه و جواب آزمایش پاتولوژی خود، به مراکز خدمات جامع سلامت استان مراجعه کنند تا در لیست افراد واکسیناسیون علیه کرونا قرار گیرند.

نامدار با اشاره به برنامه واکسیناسیون ۴۰ هزار سالمند در نوبت فاز اول علیه بیماری کرونا، افزود: پس از اتمام واکسیناسیون بیماری خاص، واکسیناسیون ۴۰ هزار سالمند بالای ۶۵ سال نیز آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: در مرحله اول واکسیناسیون سالمندان، سالمندان دارای بیماری های زمینه ای و سالمندان بالای ۸۵ سال در اولویت هستند و در مرحله دوم، سالمندان بالای ۷۵ سال و بعد از آن سالمندان بالای ۶۵ سال واکسن دریافت می‌کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =