خطیب مسجدالاقصی خواستار تشکیل کمیته‌های مردمی برای حمایت از قدس شد

تهران – ایرنا - شیخ «عکرمه صبری» خطیب مسجد الاقصی روز یکشنبه از ساکنان قدس اشغالی خواست تا کمیته‌هایی برای دفاع از این شهر تشکیل دهند.

به گزارش ایرنا از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، صبری از شوراهای خانوادگی در شهر قدس خواست امکانات خود را بسیج کرده و کمیته‌های جوانان را برای دفاع از شهر تشکیل دهند.

وی با اشاره به جوانان انقلابی در قدس، گفت: آنها عشق خود را به مسجد الاقصی با دفاع در برابر شهرک‌نشینان و نظامیان صهیونیستی که از آنها حمایت می‌کنند، ثابت کردند.

خطیب مسجد الاقصی همچنین بر لزوم آمادگی شهروندان فلسطینی برای هرگونه تجاوزات رژیم صهیونیستی طی روزهای آینده تأکید کرد.

صبری به درگیری های روزهای اخیر در شهر قدس اشاره کرده و گفت: تنش‌ها در منطقه باب العامود و پیرامون مسجد الاقصی، اقدامات تحریک آمیز رژیم اشغالگر است که از نخستین روز ماه مبارک رمضان با هدف دور کردن مردم از مسجد الاقصی به کار گرفته شده است.

قدس اشغالی و برخی دیگر از شهرهای فلسطین طی روزهای گذشته شاهد درگیری نظامیان صهیونیست با تظاهر کنندگان و نمازگزاران فلسطینی در اعتراض به ادامه جنایات رژیم صهیونیستی علیه مسجد الاقصی و فلسطینیان بود.

در درگیری شدید پنجشنبه شب نظامیان و شهرک نشینان صهیونیستی با جوانان فلسطینی در قدس اشغالی ۱۰۵ فلسطینی زخمی شدند.

بامداد روز جمعه هم چندین راکت از غزه به سمت شهرک‌های صهیونیست نشین در جنوب فلسطین اشغالی شلیک شد و رژیم صهیونیستی مواضع مقاومت و نوار غزه را هدف حملات توپخانه‌ای و هوایی خود قرار داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha