بدهی شهرداری شهرکرد به بانک بابت پروژه برج‌های دوقلو تسویه شد

شهرکرد- ایرنا- رییس شورای اسلامی شهر شهرکرد با اشاره به بدهی یکی از طرح‌های عمرانی با محوریت شهرداری گفت: بدهی شهرداری شهرکرد بابت اجرای پروژه برج‌های دوقلو به بانک شهر تسویه حساب کامل شد.

فرهاد رئیسی شامگاه یکشنبه در نشست علنی شورای اسلامی شهرکرد تاکید کرد: شهرداری شهرکرد در اسفندماه ۱۳۸۹ برای اجرای پروژه برج‌های دوقلو ۴۰۰ میلیارد ریال اوراق مشارکت از طریق بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با عاملیت بانک شهر و سررسید اسفندماه ۱۳۹۳ دریافت کرد.

وی افزود: مجموع بدهی شهرداری شهرکرد بابت اجرای پروژه برج‌های دوقلو در این سال‌ها به ۶۷۰ میلیارد ریال رسید که در ازای پرداخت بخشی از این بدهی زمین‌هایی از شهرداری با بانک شهر تهاتر شده بود.

رئیسی تصریح کرد: از مجموع بدهی شهرداری شهرکرد بابت پروژه برج‌های دوقلو حدود ۲۴۰ میلیارد ریال باقی‌مانده بود که روز یکشنبه به‌طور کامل تسویه و زمین ۲ هزار مترمربعی شهرداری در دروازه سامان شهرکرد از سوی بانک برگشت داده شد و این شهرداری بابت این طرح بدهی بانکی ندارد.

وی یادآور شد: در همین راستا ضرورت دارد تا تعیین تکلیف آینده وضعیت پروژه برج‌های دوقلو در دستور کار شهرداری شهرکرد قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، طرح برج‌های دوقلو شهرداری شهرکرد یکی از طرح‌های نیمه‌تمام حوزه شهری در چهارمحال و بختیاری است.

تکمیل و تعیین تکلیف سریع‌تر طرح برج‌های دوقلو شهرداری شهرکرد از مهم‌ترین خواسته‌های شهروندان مرکز چهارمحال و بختیاری به شمار می‌رود.

قرار بود طرح برج تجاری دوقلوی شهرداری شهرکرد در زمینی به مساحت حدود ۶ هزار متر مربع و در ۲۶ طبقه احداث شود که در آن واحدهای تجاری، خدماتی، درمانی، اداری، رفاهی و تفریحی پیش بینی شده است.

شهرکرد به‌عنوان مرکز استان چهارمحال و بختیاری بیش از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =