هیچ بیماری در بیمارستان امام علی (ع) کرج براثر قطع برق فوت نکرده است

کرج - ایرنا - رییس بیمارستان امام علی (ع) در تشریح حادثه قطع برق این بیمارستان اعلام کرد که هیچ بیماری براثر این حادثه فوت نکرده است.

دکتر منصور آذریان شامگاه یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان داشت: قطع برق بیمارستان امام علی (ع) روز گذشته براثر سرقت در یکی از تابلوهای برق بیمارستان رخ داد که حدود یک ساعت و ۴۵ دقیقه این قطعی ادامه داشت.

آذریان گفت : در سالن آی سی یو بیمارستان که برق آن قطع شده بود ۳۳ بیمار وجود داشت که ۱۱ نفر آنان به تنفس مصنوعی نیاز داشتند که بلافاصله برق اضطراری یو . پی. اس بیمارستان فعال و روشن شد و نیم ساعت از برق این سیستم استفاده شد و سپس از طریق  دستگاه های تنفس مصنوعی دستی اکسیژن لازم به ۱۱ بیمار نیازمند داده شد.

وی با بیان اینکه روزانه تعدادی از بیماران بدحال کووید۱۹ در بیمارستان مذکور جان خود را از دست می دهند، افزود: در زمان قطعی برق سه  نفر از بیماران بدحال جان خود را از دست دادند اما نه به علت قطعی برق بلکه پیشرفت بیماری علت مرگ آنان بوده است.

وی اظهار داشت: افرادی که فوت کردند میزان اکسیژن آنان حدود ۶۰ درصد  و سالمند بوده و مرگ آنان ناشی از شدت بیماری ثبت شده نه قطعی برق ، چرا که در زمان قطعی برق  به طور مستمر اکسیژن به آنان داده شده است.

آذریان گفت: چند ساعت قبل از این حادثه حدود ۱۰ بیمار بدحال کووید ۱۹ در این بیمارستان فوت کردند که شدت آسیب بیماری علت مرگ این گونه بیماران است.

وی اظهار داشت : بیمارانی که فوت می کنند بیشتر آنان افراد وخیم حال و سالمند هستند.

 آذریان تاکید کرد که مرگ هیچ  بیماری براثر قطعی برق یا نارسایی در خدمات اکسیژن رسانی نبوده بلکه شدت بیماری سبب مرگ سه بیمار شده است.

وی گفت : اکنون ۷۰ بیمار کووید۱۹ در این بیمارستان بستری هستند.

همچنین روابط عمومی شرکت توزیع برق استان البرز شامگاه یکشنبه در اطلاعیه ای اعلام کرد که برابر بررسی های به عمل آمده قطع برق بیمارستان امام علی (ع) مربوط به شبکه سراسری توزیع برق نبوده و موردی در خصوص قطع برق و مشکل شبکه توزیع در محدوده این بیمارستان  به سامانه های ورودی شرکت برق اعلام نشده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =