نماینده مجلس: ۵۵ هزار هکتار از معادن استان به فارس بازگشت

شیراز-ایرنا- رییس مجمع نمایندگان استان فارس گفت: ۵۵ هزار هکتار از معادن فارس که قبلا واگذار شده بود، در راستای تحقق شعار سال به استان بازگشت.

دفتر نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس در مطلب ارسالی شامگاه یکشنبه خود از قول ابراهیم عزیزی افزود: در سالهای گذشته، ۵۵هزار هکتار از معادن استان فارس از استان جدا شده و به استان کرمان اختصاص یافته اما در این حوزه به تعهدات عمل نشده بود. 
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: با پیگیری مجدانه در مجلس یازدهم، این موضوع در دستور کار قرار گرفت و در نهایت ۵۵هزار هکتار از معادن استان فارس دوباره به استان بازگردانده شد.
عزیزی خاطرنشان کرد: پس از بازگرداندن معادن به استان، عملیات اکتشاف و استخراج به واحدهای فولادی استان فارس سپرده خواهد شد.
نماینده شیراز و زرقان در مجلس، بازگرداندن معادن فارس را در راستای شعار سال دانست و گفت: این اقدام کلان به نوعی مانع زدایی و پشتیبانی از تولید محسوب می شود چراکه با وجود این معادن شرکت های استان فعال خواهند شد.
عزیزی افزود: با توجه به نیاز شرکت های فولادی استان فارس به مواد اولیه، بازگرداندن معادن به استان، یک اقدام ضروری بود که با پیگیری مجدانه این امر مهم صورت گرفت.
به گفته عزیزی با این اقدام به موقع، شرکت های فولادی استان از تامین مواد اولیه بی نیاز خواهند شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha