سامانه صدور مجوز تردد در آذربایجان‌غربی راه‌اندازی شد

ارومیه- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با قدردانی از تلاش نیروی انتظامی در کنترل مبادی ورودی و خروجی گفت: سامانه الکترونیک صدور برگه تردد توسط واحد فناوری استانداری راه اندازی شده است.

علی مصطفوی روز یکشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا در آذربایجان غربی افزود: با راه اندازی این سامانه صدور برگه تردد شکل قاعده مند و مناسبی به خود می گیرد و از تجمع افراد در فرمانداری ها برای دریافت برگه تردد جلوگیری می شود.

وی با تاکید بر اینکه همه افراد و گروه های شغلی باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند، اضافه کرد: متاسفانه میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در مطب پزشکان و ادارات مناسب نیست و باید نسبت به تقویت این امر اقدام جدی صورت گیرد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به خطر ورود ویروس کرونای هندی و لزوم تقویت مرزهای شرقی برای جلوگیری از حضور اتباع کشورهای پاکستان و افغانستان به صورت غیرمجاز در کشور به ویژه این استان اظهار کرد: سال گذشته ۱۳ هزار تبعه خارجی که قصد داشتند به صورت غیرمجاز از مرزهای استان خارج شوند دستگیر شدند.

مصطفوی بیان کرد: یکی از علل افزایش شیوع کرونا در استان حضور غیرمجاز اتباع خارجی در استان برای ورود به اروپاست.

وی با اشاره به دستورالعمل‌های ابلاغی ستاد ملی برای شب های قدر و برخورد با بیماران کرونایی که قرنطینه را رعایت نمی کنند، از همکاری اصناف قدردانی کرد و گفت: به زودی با توجه به پیشنهادات استانی برای حمایت از اصناف، بسته های حمایتی توسط ستاد ملی ابلاغ خواهد شد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری آذربایجان غربی به حادثه رخ داده در یکی از بیمارستانهای کشور عراق نیز اشاره کرد و افزود: با توجه به نقش حیاتی دستگاه و کپسول های اکسیژن، باید حفاظت و حراست مناسبی توسط دانشگاه علوم پزشکی از این دستگاه ها صورت گیرد تا شاهد تکرار فاجعه عراق نباشیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha