شبکه گسترده قاچاق سازمان یافته تلفن همراه در خوی منهدم شد

ارومیه- ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب خوی گفت: شبکه گسترده قاچاق سازمان یافته تلفن همراه با تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) این شهرستان شناسایی و منهدم شد.

حمید صمدزاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به دنبال وصول خبر فعالیّت شبکه سازمان یافته قاچاق تلفن همراه در شهرستان خوی، موضوع به طور جدی در دستور کار قضایی قرار گرفت. 

وی ادامه داد: با هدایت این دادستانی، سربازان گمنام امام زمان (عج)، نسبت به شناسایی و دستگیری اعضای شبکه قاچاق اقدام و نزدیک به یک هزار دستگاه تلفن همراه گران قیمت و چندین دستگاه رایانه به عنوان وسیله ارتکاب جرم کشف و ضبط شد.

دادستان عمومی و انقلاب خوی گفت: دولت جمهوری اسلامی ایران در راستای طرح رجیستری، تنها به دستگاه‌های تلفن همراهی که از طریق قانونی و مبادی رسمی به کشور وارد شده باشند و اجازه فعالیّت داده و صرفاً این قبیل دستگاه‌ها می‌توانند از خدمات و بسترهای مخابراتی کشور استفاده کنند و سایران غیرقانونی بوده و قابل تعقیب قضایی است.

صمدزاده بیان کرد: قاچاقچیان تلفن همراه از طریق جعل رایانه‌ای و با دسترسی غیرمجاز به اطلاعات اشخاص غیر و بدون اطلاع و آگاهی آنان، مبادرت به ثبت غیرواقعی و جعل واردات نزدیک به پنج هزار دستگاه تلفن همراه گران قیمت قاچاق را وارد کشور کرده بودند. 

وی تاکید کرد: ارزش تقریبی کالاهای قاچاق کشف و از بین رفته، نزدیک ۱۰۰ میلیارد تومان است.

به گزارش ایرنا، مبارزه با قاچاق کالا و ارز در اولویت دستگاه‌های ذیربط است و با متخلفان با جدیت برخورد می‌شود. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha